banner30

banner29

Dilipak, 'Hukuksuz yardım toplama' tartışmalarına kendisine açılan davayla örnek verdi!

Gazeteci Yazar Abdurrahman Dilipak, İç İşleri Bakanlığının bazı CHP'li Belediyelerin başlattığı yardım kampanyasının durdurulmasına dair görüşlerini sosyal medyadan paylaştı.

Gündem 01.04.2020, 16:51
Dilipak, 'Hukuksuz yardım toplama' tartışmalarına kendisine açılan davayla örnek verdi!

Dilipak, kendisinin de geçmişte "sigara içmeyin, parasını IHH'ya gönderin" dediği için 28 Şubat döneminde "izinsiz" yardım toplamaktan hakkında açılan davayı anlatan Dilipak, "Vali Erol Çakır hayatta, dava nasıl sonuçlandı o anlatsın" dedi.

İşte Abdurrahman Dilipak'ın konuyla alakalı sosyal medya paylaşımları:

"28 Şubat günlerinde , Dünya sigara içmeme gününde, "bugün sigara içmeyin, parasını İHH'ya ya da mazlumdere verin dedim. İHH ve mazlumderin hesabına el konuldu. Benim hakkımda da izinsiz yardım toplama kampanyası düzenlemekten dava açıldı. O valinin adı Erol Çakır'dı.

Ben de bir gün sonra, "bugün de sigara içmeyin, parasını ADD ve ÇYDD've verin" dedim. ADD ve ÇYDD'nin İBAN'larını verdim. Ne bana yeni bir dava açtılar, ne de onların hesablarına el koydular. Geçmiş zaman olur hayali bazan hüzün verir insana.. Çakır öldü diye bir haber okumadım.

Vali Çakır hala yaşıyor olsa gerek.Dava sonu ne mi oldu. Önce banka hesaplarından blokajı kaldırdılar."Suç" ise suç benim, onları niye cezalandırıyorsunuz.Bana da para cezası verdiler. Ödemeyeceğimi söyledim Hapis yatırın,ödemeyeceğim dedim. Sonra itiraz edince onu da kaldırdılar

Siyaset, Hukuk, adalet, ahlak, basın özgürlüğü, paşalar sultası, laikçi düzen, dün, bugün, peki nasıl bir yarın hayal ediyorsunuz!"

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?