banner29

Dilipak'tan dikkat çeken dilekçe: Çocuğuma sosyal mesafe uygulanmasını istemiyorum

Yeni Akit gazetesi yazarı Abdurrahman Dilipak'ın paylaştığı dilekçe örneğinde çocukların koronavirüs tedbirlerinin bırakılması istediğine yönelik iddialara açıklama yaptı.

Gündem 02.08.2020, 22:23 02.08.2020, 22:38
Dilipak'tan dikkat çeken dilekçe: Çocuğuma sosyal mesafe uygulanmasını istemiyorum

Yeni Akit yazarı Abdurrahman Dilipak, sosyal medyada tavsiye niteliğinde bir dilekçe örneği paylaştı. Dilipak'ın paylaştığı dilekçe formunda velilerin okullarda, çocuklarına uygulanacak aşı, maske takma zorunluğu ve sosyal mesafe zorunluluğu gibi uygulamaların bırakılması istediği iddialarına açıklama yaptı.

Dilipak açıklamasında, sadece bu toplumda oluşan hassasiyeti ve bilgiyi yorumsuz olarak RT ettiğini söyledi. Maske asla kullanılmayacak değil, yasal bir zorunluluk olan yerler de var. Maskenin nerede ne zaman nasıl kullanılması gerektiği, maskenin tıbbı atık olarak imhasında sorunlar var. Dünyada farklı uygulamalar var. Çok farklı maske tipleri var. Astımlı bir çocuğun sıcak havada maske takması ayrı bir konu, yaşlı birinin de, elbette burada tıbbı bir takım kurallar olmalı. Çocuklarda sosyal mesafe kuralı uygulanması zor, ama bu kuralın kaldırılması, bu kurala uymak isteyen için de risk. O zaman birlikte yaşama alanlarının uygulanabilir bir çözümlemesi olmalı.. Aşı konusunda toplumda çok yüksek bir hassasiyet var ve ben bu hassasiyete katılıyorum. Ben bir yurttaş olarak bu hassasiyeti destekliyorum ama karar verecek olan bunu uzmanları ile konuşmalı ve çocuğunun durumunu esas almalı. Aşı zorunlu da olabilir, risk de. Ya da aşının menşei, içeriği de önemli. Çocukların eğitiminden, onun hak ve hukukunun korunması konusunda velilerin birincil hak sahibi olması ve onların izni olmadan hiçbir tasarrufta bulunmaması gerek. Bu anlamda hakkı, hukuku, kamu yararı, güvenliği, genel ahlak ve sağlığı korumayan hiçbir dayatmaya uymak zorunda da değiliz.  O zaman, o düzenleme suç aleti olur, dedi.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye erken seçime gitmeli mi?
Türkiye erken seçime gitmeli mi?