banner29

Dilipak'tan flaş Ayasofya açıklaması! "Cahillikleri paçalarından akıyor..."

Yeni Akit Gazetesi yazarı ve gazeteci Abdurrahman Dilipak, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda Ayasofya'nın camiye çevrilmesine ilişkin dikkat çeken açıklamalarda bulundu.

Gündem 11.07.2020, 10:53
Dilipak'tan flaş Ayasofya açıklaması! "Cahillikleri paçalarından akıyor..."

Yeni Akit Gazetesi yazarı ve gazeteci Abdurrahman Dilipak, Ayasofya'nın 86 yıl sonra Danıştay kararıyla camiye çevrilmesi sonrasında Twitter hesabı üzerinden dikkat çeken bir paylaşımda bulundu.

Fatih Sultan Mehmet'in emaneti Ayasofya, 86 yıl sonra Danıştay kararıyla tekrar camiye çevrilerek asli hüviyetine kavuştu. Gazeteci, yazar Abdurrahman Dilipak, mütedeyyin kesimi büyük sevince boğan bu karar sonrası sosyal medya hesabından Ayasofya'nın ibadete açılmasını eleştirenlere yönelik paylaşımda bulunarak dikkat çeken ifadeler kullandı.

"Ayasofya açıldı diye..."

İşte Dilipak'ın Twitter paylaşımı:

"Ayasofya açıldı diye bütün sorunlarımız çözüldü de değil. Ancak Ayasofyanın özel ve sembolik bir anlamı var. Birileri bu anlamdan habersiz. Akıl verir gibi yaparlarken bile cahillikleri paçalarından dökülüyor."

Yorumlar (1)
Baygolge 11 ay önce
Ayasofya camı oldu da sorunlarımızmı çözuldu diyenlere 86 yıl yalakalık olsun diye fethin sembolunü muze yaptık, sorunlarımızmı çözuldu, batı bizi adam yerınemı koydu, AB kapısında 70 sene beklerken, dün başvuran romanyadan öncemi gruba dahil ettiler
Günün Anketi Tümü
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?