banner29

Dilipak'tan olay korona çıkışı! "Virüs aşısına kısırlaştırıcı katacaklar..."

Yeni Akit yazarı Abdurrahman Dilipak, tüm dünyaya yayılan yeni tip Koronavirüs'ü konu edindiği yazısında, birilerinin Nazi hayalini hayata geçirmek için kolları sıvadığını savunarak, "Belki yarın Korona’nın aşısı, ilacı diye sunacakları şeye kısırlaştırıcı bir şeyler de katacaklardır." ifadelerini kullandı.

Gündem 10.03.2020, 12:34
Dilipak'tan olay korona çıkışı! "Virüs aşısına kısırlaştırıcı katacaklar..."

Dilipak, Koronavirüs'ün paradan bulaştığını belirttiği yazısında, "O zaman o zaman yaşasın Bitcoin. Bir taşla birkaç kuş birden vurmak lazım." dedi.

İşte Dilipak'ın o yazısı:

Korona mı, durun bakın hele!

Durun, bakın hele, daha size ne anlatacağım. Hani şu Sykes-Picot’un Sykes’i, Sir Mark Sykes var ya, ondan söz ediyorum. Onun bugün anlatacağım yönü, Arabistan’da ve Anadolu’da dolaşarak bölgelerin etnik ve dini, mezhebi, coğrafi, iktisadi yapısını öğrenerek ve bölgenin aşiret reisleri ile görüşerek İngiliz siyasetine yön vermesi, Osmanlı’ya karşı Arap milliyetçiliği canlandırmak için Arap isyanının altyapısını hazırlamıştır. Kürt aşiretleri ile de görüşmüştü. Bu çerçevede  Millî Aşireti´nin reisi İbrahim Paşa ile de görüştüğü biliniyor.. Bu hatıralarını “Beş Türk Vilayetinde”, (1900), İslam politikasını “Darü´l İslam”(1904), Hilafet konusunu “Halifenin Son Mirası”(1911), kitaplarında anlatır. “Kıbrıslı Zade Binbaşı Osman Bey´in Hatıraları”nda da bu kişiden söz edilir.

Bu kişi 16 Şubat 1919’da, 39 yaşında, Paris’te Tuileries Garden’de kaldığı, Hotel Lotti’deki odasında (Dikkat) “İspanyol gribi” sonucu öldü.. Wikipedia’da bu konuda ayrıca şu bilgiler verilir: “Ölümünden 88 yıl sonra, 2007’de yaşayan tüm akrabalarının izni ile  virolog John Oxford yönetimindeki bir ekibe, bilimsel bir araştırma için mezarından çıkarıldı.. Sykes öldüğünde, kurşun kaplı bir tabutta defnedildiği için, cesedinde bozulmadan kalan ve bilimsel incelemede kullanılabilecek İspanyol gribi virüsü bulunması ümit edilmekteydi. Alınan örnekler gelecekte ortaya çıkacak grip salgınlarında kullanılabilecekti. İspanyol gribi, H1N1 adı verilen ve mutasyona uğrayarak insanlara sirayet etmiş bir “kuş gribi” virüsüydü. Bilim adamlarının elinde, İspanyol gribi virüsünden sadece beş adet örnek daha vardı. Profesör Oxford ve ekibi iyi korunmuş bir naaş bulmayı ümit etmişti. Fakat Sykes’ın tabutu, üzerindeki toprağın ağırlığına dayanamayarak kırılmış ve ceset de çürümüştü. Sadece akciğer ve beyin dokusundan örnekler alındı. Ceset olduğu gibi bırakılarak, mezar kapatıldı.” 

İnternette ayrıca şöyle bir bilgiye ulaştım: “20. yüzyılda 9-39 yıl arayla antijenik sapma sonucu ortaya çıkan yeni virüs alt tiplerine bağlı dört ya da beş grip pandemisi olmuştur. 1918-1919 yıllarındaki H1N1 pandemisinin 40 milyon kişinin ölümüne neden olduğu tahmin edilmektedir. Ardından 1957-1958 (H2N2), 1968-1969 (H3N2) ve 1977-1978 (H1N1) pandemileri olmuştur. Halen dünya üzerinde H3N1 ve H1N1 virüsleri birlikte dolaşmaktadır. H5N1 virüsü ise ilk 1983 yılında Amerika da görüldü. 2016 yılında H5N8 kuş gribi virüsü Rusya’nın güneyinde yer alan Tuva Cumhuriyeti’ndeki yabani kuşlarda görüldü. Kanatlı hayvanlar için oldukça bulaşıcı olan virüs, Polonya ve Macaristan’a ulaşarak batıya ve güneye yöneldiği ve şimdiye kadar bu kuş ile enfekte olan bir insana rastlanmadığı bildirilmiştir”. BSL-3 Ag ve BSL-4 sınıf Laboratuvarında virüslerin ve bakterilerin genetik yapıları değiştirilebiliyor. Yani adrese teslim mikrop üretilebiliyor. Bakın dünyada artık bir “Bio güvenlik”, “Biyolojik savaş” ve “Bio terör”den söz ediliyor.

Biyolojik silah kapasitesine sahip 4. Seviye Bio Lab’a sahip 16 ülke var. Bunlardaki 4. sınıf Laboratuvarların ülkelerdeki sayısı şöyle: ABD/15, İngiltere/6, Almanya/4, Avustralya/4, Hindistan/3, Afrika/2, Doğu Avrupa/2, İtalya/2, Japonya/2, İsviçre/2, Kanada/1, Çin/1, Fransa/1, Hollanda/1, Rusya/1, Singapur/1, İsveç/1. Afrika’daki bir laboratuvar Fransızlara, diğeri İngilizlere ait. Doğu Avrupa’daki 2 Laboratuvar ise Çek ve Belarus’da bulunuyor. Toplam 39 laboratuvarın 33’ü ABD ve Avrupa’da bulunuyor. Çin’de sadece 1 tane bulunuyor. O da 2015’de ilk olarak Vuhan’da kurulmuş. Kurulur kurulmaz da ABD’nin tehdidine muhatap olmuş.

YAZININ DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ...

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye erken seçime gitmeli mi?
Türkiye erken seçime gitmeli mi?