banner29

Dilipak tarih verdi! ‘2030’da yeni düzen kurulacak!’

Köşe yazarı Abdurrahman Dilipak, bugünkü yazısında Barış Pınarı Harekatı sonrasını ve bölgedeki gelişmeleri değerlendirdi.

Gündem 20.10.2019, 21:23
Dilipak tarih verdi! ‘2030’da yeni düzen kurulacak!’

Türk Silahlı Kuvvetleri’nin Suriye’de, Fırat’ın doğusundaki terör örgütlerine yönelik yürüttüğü Barış Pınarı Harekatı’na, ABD ile yapılan antlaşma çerçevesinde bölgede sessizlik hakim oldu.

Abdurrahman Dilipak, “Nerede kalmıştık” başlıklı yazısında “Siyasi gündem operasyonun gölgesinde kaldı. Birçok tartışma operasyon sonrasına ertelendi. Silahlar konuşunca insanlar susuyor. Afet zamanlarında da öyle. Sonra her şey eski haline dönüyor. Ve şimdi, insanlar ‘nerede kalmıştık’ diye soracaklar ve kaldıkları yerden devam edecekler. Buna bir de operasyona ilişkin komplolar, senaryolar eklenecek..” ifadelerini kullandı.

2030’A DOĞRU MUHTEMELEN YENİ BİR DÜZEN KURULACAK”

“Evet değişim kaçınılmaz ve hiçbir şey eskisi gibi olmayacak ve yeni bir milletler arası düzen kurulana ve yeni ülkelerin sınırları rejimleri ve iktidar yapıları belli olana kadar bu belirsizlik ve çatışma süreci devam edecek” diyen Dilipak dikkat çeken şu satırları kaleme aldı:

Ve görünen o ki, 2025’e kadar kriz giderek derinleşecek ve 2030’a doğru muhtemelen yeni bir düzen kurulacak. O düzeni kim kuracak ve nasıl bir düzen kurulacak bilemeyiz. ‘Bakalım bu süreç kanlı mı olacak, kansız mı’ onu da göreceğiz. Bu sürecin kan ve can maliyetini, milletlerin zeka, çaba ve vijdanları belirleyecek.

Şöyle bir öngörüde de bulunabiliriz. Eğer yeni dünya düzenini Kızılderilileri katledenler, kara derilileri köleleştirenler ve sarı ırkı sömürenler kuracaklarsa yer yüzü yeniden kana bulanacak demektir. Yeni teknolojilerle desteklenecek muhtemel bir savaş daha öncekilerden daha çok can alacaktır.”

Yorumlar (4)
Zeki 2 yıl önce
Aynen öyle dogru söylemiş 2030 da türk milleti yeni küresel güç olacak
Efe 2 yıl önce
Doğru söze ne denir?
Hacı Veli 2 yıl önce
Öngörulerin tutmaz Dilipak. 1987'de Barzani İslamcidır, dostumuzdur dedin. Biti kanlanınca kavmiyetçi olup çıktı. Bırak bu fallari.
Mert 2 yıl önce
Boş. Sallamış.. Onda ileriyi görecek kadar kafa yok.
Günün Anketi Tümü
Aşı hakkında ne düşünüyorsunuz?
Aşı hakkında ne düşünüyorsunuz?