banner29

Dilipak’ın söylediklerinin altına “imza”

İstanbul Sözleşmesi'ne yönelik eleştirileri nedeniyle hedefe oturtulan yazar Abdurrahman Dilipak'a Habervakti okuyucusu Yunus Soyyiğit'ten bir destek yazısı geldi.

Gündem 02.08.2020, 23:05
Dilipak’ın söylediklerinin altına “imza”

İşte Soyyiğit'in Habervakti okur postasına gönderdiği yazının tamamı:

Ne gariptir şu dünya..

Sahi, dönüp dönüp dünyaya suçu atarız ama( yalan dünya, sahte dünya, kötü dünya, zalimlerin dünyası..), dünyayı iyileştiren de, kötü(leş)tiren de biz insanlar olduğumuzu idrak etmeyiz. Allah peygamberler ve kitaplar gönderir insanların ıslahı için. Uyarıcılar ve münadiler insanlara hakkı haykırırlar ömürleri yettiğince. Bir kısmı iman eder kendisine çeki düzen verir , ama büyük bir kısmı da inkar eder, zalimlik eder ve uyarıcıları hem pisikolojik, hemde fiili olarak katlederler.. gönderilmiş 124 bin peygamberin neredeyse tamamı aynı ezayı görmüştür halklarından. Buda yetmemiş çağının mütefekkiri, alimi, uleması da aynı sıkıntıları hem devlet kademelerinden, hem de bazı cahil ve kötü niyetli halk kitlelerinden çekmiştir. Sözüm ona “doğruyu söyleyen 9 köyden her daim kovulmuş”

Malesef!...

Çağ değişti, bilgi ve bilime, bilim ve ilim adamlarına verilen değer de arttı ve değişti demek, hak getire... sanki insanlık bir yandan teknolojik hamlelerle uzay çağına çıkarken, bir yandan da insana, ahlaka, doğru söze, erdemlere verilen değer noktasında da uzayın derinliklerinde kaybolmakta.. öyle itibarsız adamlar mütefekkir olarak piyasaya sunuldu ki, öyle vasıfsız adamlar yönetici yapılıp köşe başları tutuldu ki ( mutezileyi tahta oturtup, gerçek ulemayı hapse tıkayan) zihniyet hortlayıverdi sanki. Mafya düzeni ortadan kalktı derken, birileri devletin organlarını, yargıyı kullanarak adam asmaca oynamaya devam ediyor, gasp yapıyor, taciz ve tecavüz ediyor adeta. Sağcısı solcusu kalmadı bu işin, artık her şey netleşiyor. Şartlar değiştiğinde insanların da değiştiğini gözlemliyoruz. 

Dava adamları susturuluyor, bastırılıyor, “katlediliyor”. 

Onları katleden cani ruhlu herifler, “firavunlar “da , sihirbazları olan “medya” sayesinde, ilahlaşmaya, tanrılaşmaya ve gücüne güç katmaya devam ediyorlar. 
Sahi; hani biz onlar gibi olmayacaktık, hani çalmayacaktık, zengin(leş)meyecek, ehliyete önem verip adil davranacaktık. Verdiğimiz sözlerden önce haram lokma yuttuk, buda bize adaletimizi, hakkaniyetimizi, teker teker bütün erdemlerimizi yutturdu. Hal böyle olunca siyaset kaybolup, politika (insanları uyutma sanatı) ortaya çıktı. Artık kameralar karşısında iyiyi oynamak yeterli oldu. Kenarda , kapalı kapılar ardında nelerin döndüğü bilinmesin yeterli. İnsanların karşısında, adaletten ve iyilikten bahsederken, arka tarafta “zulmetmeye” devam ediliyor. Sanki Peygamber; “yöneticilerinize nasihat edin” dememiş gibi, yöneticilerimiz siyaset dünyasının “günah işlemeyen şeyhleri” edası takınmaktalar. Kimsenin nasihat edene, “Küfretmekten fırsat bulup” dua ettiği yok. “Ye kürküm ye” davasının adamları piyasada, gerçek adamları pistten indiriyorlar! 

Düşündüklerim ve duygularımın yoğunluğunu kalemimle yazmaya devam edersem, bunu kitaplaştırmam gerekecek. Bu yüzde ez cümle şunları söylemek istiyorum ki; 

2 yıldır yakından tanıdığım, onun öncesinde müslüman gençlerin değişiminde ve dönüşümünde önemli rol oynayan, fikir adamı, dava adamı, Allah’ın adamı ve hiçbir zaman “onun bunun adamı” olmayan bir ADAMDIR Abdurrahman Dilipak. 71 yaşında, ömrünü,zekasını,yemesini, içmesini,seyahatini.. her şeyini Allah’a adamış, adamaya çalışmış, durmamış, gezmiş, anlatmış, yazmış, yaşamış, yaşatmış.. bir adamdır.. bireysel olarak kendisinden ayrılmadığım günler geçirdik birlikte. Bana sorsanız kısaca şunu derimki; yemesi, içmesi ve konuşması dahi gerçek bir bilgi ve hikmet üzere olan bir adamdır Dilipak. 
Bir dede, bir arkadaş, geçmişten, bu günden ve gelecekten konuşabildiğiniz.. 

Her şey hakkında bir şey sorabileceğiniz ve verdiği cevapların mutlaka size faydası olacağına inandığınız birisidir. Kendi çabası ve Allah’ın takdiri ile bir davetçidir. Şimdi bu garip yunus, koca devlet yetkililerine nasıl sesini duyursun, Allah oraya da hakkı duyurmak için Dilipaklar var etmiş. Tarih tekerrürden ibaret etmiş ve dünkü zalimler bu günde davetçileri yok etmeye, susturmaya çalışmışlar. “Kimsenin sesi çok çıkmayacak, çıkanlarda bizim borumuzu öttürecekler” diyen batı yamağı, dışına cübbe içine papyon takan “papyfes” (papyonlu-fesli) ler..

Şunu iyi bilin ki, “Müslüman müslümanın kardeşidir, ona zulmetmez, onu düşmana teslim etmez”. Bu uğurda ölür de, bir müslümanın izzetini korumak İslam'ın izzetini korumaktır babından, Rabbine şehid olarak kavuşur. Yetmedi mi müslümanların harcandığı, itibarsızlaştırıldığı, susturulduğu.. ne zaman birbirimize sahip çıkacağız? Ne zaman çıkıp da birisi için “yedirmeyiz” diyeceğiz. Abd'nin papazına verdiği değer kadar, birbirimize değer vermiyor muyuz? Ne o yoksa ticaretimiz  bozulur, rahatımız kaçar diye mi korkuyoruz? Peki ya Allah korkulmaya daha layık değil midir? “Galu bela” da verdiğiniz söz ile yüzleşmenize az kaldı. 100 yıl sonra bugün yaşayan hiç kimse hayatta olmayacak. İyilik ve doğruluk dünyada yapılması gereken amellerdendir, bari bunu ahirete saklamayın.. 

Siz zalimler; “zulüm bizdense, ben bizden değilim” diyen Rachel Corrie kadar cesaretliyiz.. Buldozerinizle bizi ezmeden dokunamazsınız önderlerimize? Bir yerlerde birileri düğmeye basmış, bizden daha güçlü algı operasyonlarıyla halkı yanıltıp kısmi olarak istediğini elde etmiş olabilir. Ama firavunun sarayındaki Musaların yetişmesine, hakkın karşısında duran budalalara karşı bir Fatih’in var olmasına engel olamayacaklar. Çünkü birileri zulüm için hayaller kurarken, bizler de hayallerimizi, umutlarımızı, evlatlarınızı Hak yoluna adadık. Siz öldürdükçe çoğalacak, susturdukça sesimiz daha gür çıkacak.. Bizim rahmetimiz sizin azabınızı geçecek.. Yenileceksiniz, iktidarınız kaybolacak..

Bizler Ayasofya'dan Şam’a, oradan da ; Küdüs’e ve Mekke'ye yürüyeceğiz. Bizans'ın canileri, Mısır'ın firavunları, Mekke'nin Ebu Cehilleri ve içimizdeki münafıklar yok olacaklar. Hakk'ın karşısında baş eğecekler. Bekleyin az kaldı. Siz bir tuzak kurun, Allah’ın kurduğu tuzağa düşeceksiniz. Biz bu uğurda yaşayacak ve öleceğiz. Abdurrahman Dilipak ve hakkın temsilcileri önümüzdedirler. Ve onların söyledikleri doğruların altında bizlerin de imzası olacaktır iyi bilin. İlk imza da, “zalime karşı mazlumdan yana, zalim dostum, mazlum düşmanım da olsa” şiarıyla benim ismim yazsın istedim. 

“Zalimler, nasıl bir inkılap ile sarsılacaklarını pek yakında görecekler”

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye erken seçime gitmeli mi?
Türkiye erken seçime gitmeli mi?