banner5

banner29

Din subaylığı üzerinden TSK'yı hedef alan Cumhuriyet'i üzecek haber

27 Mayıs darbesinin ardından fiilen, 1967’de ise hukuken kaldırılan “Din Subaylığı” birimi TSK bünyesinde yeniden ihdas ediliyor. 27 Mayıs darbesinin ardından fiilen, 1967’de ise hukuken kaldırılan “Din Subaylığı” birimi TSK bünyesinde yeniden ihdas ediliyor. Cumhuriyet gazetesi, peygamber ocağı olarak anılan ordudaki bu adımı 'gericilik' olarak paylaştı.

Gündem 04.12.2020, 19:20
Din subaylığı üzerinden TSK'yı hedef alan Cumhuriyet'i üzecek haber

Haber7'de yer alan habere göre, 27 Mayıs darbesinin ardından fiilen, 1967’de ise hukuken kaldırılan “Din Subaylığı” birimi TSK bünyesinde yeniden ihdas ediliyor. 27 Mayıs darbesinin ardından fiilen, 1967’de ise hukuken kaldırılan “Din Subaylığı” birimi TSK bünyesinde yeniden ihdas ediliyor. 

'Peygamber ocağı' olarak anılan orduda din subaylığı olmasından yine aynı kesim rahatsız oldu. Cumhuriyet ve Birgün gazetesi haberi 'gericilik' olarak duyurdu. Birgün'ün haberinde, bundan sonraki süreçte ordunun daha da siyasallaşacağı iddia edildi. Ayrıca, din subaylığı ile amacın din hizmeti değil din istismarı olduğu öne sürüldü. Ancak 'din istismarı' iddiasını destekleyen herhangi bir bilgi paylaşılmadı.

BATI'DAKİ ÖRNEKLERİ CUMHURİYET'İ RAHATSIZ EDECEK!

Her fırsatta Batı'yı Türkiye'ye örnek gösteren Cumhuriyet ve Birgün gazetesinin gözünden kaçan gerçeği, Star gazetesi yazarı Faruk Önalan sosyal medya hesabından paylaştı. Önalan; İngiltere, ABD, Almanya ve Fransa'nın da askeri papazları olduğu gerçeğini hatırlatarak Cumhuriyet gazetesinin 'gerici' paylaşımına tepki gösterdi. 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Whatsapp Sözleşmesi'ni kabul ettiniz mi?
Whatsapp Sözleşmesi'ni kabul ettiniz mi?