banner29

Dink ne söyledi de öldürüldü?

Gazeteci Hrant Dink Cinayetine ilişkin görülen üçüncü duruşma sonrasında konuşan sanık Yasin Hayal'in avukatı Fuat Turgut, "Duruşmada O.S. ve Erhan Tuncel yalan söylüyor. Yasin, başından beri samimiyetle doğrularıanlatıyor" dedi.

Gündem 12.02.2008, 09:08 25.07.2019, 21:04
Dink ne söyledi de öldürüldü?

Gazeteci Hrant Dink cinayetine ilişkin görülen üçüncü duruşma sonrasında konuşan sanık Yasin Hayal'in avukatı Fuat Turgut, "Duruşmada O.S. ve Erhan Tuncel yalan söylüyor. Yasin, başından beri samimiyetle doğruları anlatıyor" dedi.

Müvekkili Yasin Hayal hakkında tahliye talebinin olmadığını söyleyen Turgut, "Duruşmada O.S. ve Erhan Tuncel yalan söylüyor. Yasin, başından beri samimiyetle doğruları anlatıyor" dedi. Bir soru üzerine cinayette kullanılan silahı Yasin Hayal'in verdiğini belirten Turgut, gazetecilerin 'Silahı neden vermiş?' sorusu üzerine ise müvekkilinin milli duygulardan etkilendiğini söyledi.

Turgut, ''Demek ki Hrant'ın öldürülmesini o da uygun görmüş. Müvekkilimin milli duygularını rencide eden açıklamalarından, müvekkilim etkilenmiş. Böyle bir cinayetin işlenmesine yardım etmeyi uygun görmüş. Şimdi de pişman. Keşke olmasaydı. Çünkü Hrant'ın ipi, Malatya'daki ve Diyarbakır'daki Türkler lehine, Türkiye lehine yaptığı iki konuşmadan çekilmiştir. Bu konuşmalarında, 'Emperyalistler bizi kullandı. Başımıza gelenleri biliyorsunuz. Şimdi de emperyalist devletler siz Kürtler'i kullanıyor. Aklınızı başınıza toplayın' dedikten sonra, o iki cümleyi kullandıktan sonra diaspora, Amerika tarafından çekilmiştir. Bir taşla iki kuş vurmaya çalışıyorlar'' ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?