banner30

banner29

Dışişleri'nden, Norveç'teki PKK skandalına sert tepki!

Dışişleri bakanlığı Norveç'in başkenti Oslo'da PKK propagandası yapılan sergi ile ilgili sert tepki göstererek 'Bu terör propagandasına derhal son verilmelidir. Terörizme müsamaha edenlere, bu illetin bir gün kendilerini de vurabileceğini hatırlatırız.' denildi.

Gündem 14.01.2021, 21:40
Dışişleri'nden, Norveç'teki PKK skandalına sert tepki!

Dışişleri'nden yapılan açıklama şu şekilde;

Oslo Belediyesi'nin desteklediği bir faaliyet kapsamında, PKK/PYD/YPG terör örgütünün propagandasına hizmet eden sözde kadın haklarıyla ilgili bir tablonun kamuya açık alana asılmasına müsaade edilmiştir.

Oslo'daki skandal PKK tablosu

Diplomatik girişimlerimize rağmen Oslo Belediyesi’nin teröre destek veren bu tutumunda ısrar etmesi ibret vericidir.

Zira, 40 binden fazla insanın ölümünden sorumlu eli kanlı bir terör örgütü olan PKK’nın yaşattığı acılardan en fazla etkilenenler arasında kadınlar bulunmaktadır. PKK/YPG’nin çocuk kaçırmak dahil işlediği suçlarla bir terör ve suç örgütü olduğu insan hakları raporlarına da yansımıştır. Evlatları terör örgütünce kaçırılıp zorla alıkonulan Diyarbakır Annelerinin feryatları buna örnektir. PKK’nın Suriye’deki uzantısı PYD/YPG de kadın istismarının baş aktörlerindendir.

Bu terör propagandasına derhal son verilmelidir. Terörizme müsamaha edenlere, bu illetin bir gün kendilerini de vurabileceğini hatırlatırız. 

BEBEK KATİLİ ÖCALAN'IN SÖZÜYLE SERGİLENDİ

PKK propagandasının yapıldığı skandal tablo terörist elebaşı Abdullah Öcalan'ın "Kadın özgürleşmeden, Toplum Özgürleşemez" sözü ile Oslo sokaklarında sergilendi.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?