banner29

Dışişlerinden Hamas açıklaması! 'Kesinlikle reddediyoruz'

Dışişleri Bakanlığı, Filistin Direniş Örgütü (Hamas) hakkında açıklama yaptı. Uluslararası toplumun Hamas'ı terör örgütü olarak görmediğinin belirtildiği açıklamada, "Bununla birlikte, Türk topraklarının İsrail'e veya başka bir ülkeye karşı herhangi bir eylem için kullanıldığına dair suçlamayı kesin olarak reddediyoruz” notu düşüldü.

Gündem 19.12.2019, 17:28
Dışişlerinden Hamas açıklaması! 'Kesinlikle reddediyoruz'

Dışişleri Bakanlığının resmi twitter hesabı üzerinden Filistin Direniş Örgütü (HAMAS) ile ilgili açıklamada bulunuldu. ,

Bakanlık tarafından yapılan paylaşımda, “Uluslararası toplumun çoğunluğu Hamas'ı terör örgütü olarak değil, 2006'da Gazze'de seçimleri kazanan bir siyasal gerçeklik olarak görüyor. UNGA'nın geçen yıl Hamas'ı terör örgütü olarak lanse edilmesinin reddedildiğini de hatırlatıyoruz. Türkiye de dahil olmak üzere çeşitli ülkelerde Hamas ile farklı düzeylerde temaslar var. Bununla birlikte, Türk topraklarının İsrail'e veya başka bir ülkeye karşı herhangi bir eylem için kullanıldığına dair suçlamayı kesin olarak reddediyoruz” ifadeleri kullanıldı.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye erken seçime gitmeli mi?
Türkiye erken seçime gitmeli mi?