banner29

Diyanet çalışanları, haddini aşan LGBT'liler için bakanlığa başvurdu!

Diyanet çalışanları, son günlerde dini değerlere ve AK Parti hükümetine saldırılarda bulunarak haddini aşan LGBT dernekleri için İçişleri Bakanlığı’na başvurdu.

Gündem 01.02.2021, 19:42 01.02.2021, 20:58
Diyanet çalışanları, haddini aşan LGBT'liler için bakanlığa başvurdu!

Diyanet çalışanlarının yer aldığı Manevi İlkeli Liyaketli Diyanet ve Vakıf Çalışanları Sendikası (MİL-DİYANET SEN), LGBT derneklerinin kapatılması için harekete geçti.

MİL-DİYANET SEN Başkanı Celaleddin Gül tarafından yapılan açıklamada, “Milletimizin onurunu ayaklar altına alan, her fırsatta kutsal değerlerimize kin ve nefretlerini kusan, maneviyatımızla, kültürümüzle, örf, adet, gelenek ve göreneklerimizle alay ederek onları değersizleştirmeye ve itibarsızlaştırmaya çalışan LGBT derneklerinin kapatılması talebiyle dilekçe vermek için İçişleri Bakanlığındayız” ifadeleri kullanıldı.

BOĞAZİÇİ OLAYINI BARDAĞI TAŞIRDI

Boğaziçi Üniversitesi öğrencilerinin "yere serilen Kabe resmi" soruşturmasında gözaltına alınıp tutuklanmasını örnek veren sendika, “Nüfusu 2 milyarı aşkın İslam alemi için kutsal olan mabede saygısızlık etmiş, İslam dinine olan kinlerini kusmuştur” diye belirtti.

Sendika açıklamasına şöyle son verdi:

“Başta İstanbul Sözleşmesi olmak üzere, LGBT dernekleri hakkında attığımız adımların sonuç alınıncaya kadar takipçisi olacağımızı ifade ediyor, siz değerli basın mensuplarımıza ve aracılığınızla aziz milletimize şükranlarımızı sunuyor, hayırlı günler diliyoruz.”

Odatv.com

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Haftalardır kısıtlamalar nedeniyle evlerimizdeyiz. Sizce kısıtlamalar sona ermeli mi? Yoksa devam etmeli mi?
Haftalardır kısıtlamalar nedeniyle evlerimizdeyiz. Sizce kısıtlamalar sona ermeli mi? Yoksa devam etmeli mi?