banner30

banner29

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş'tan eşini öldüren müezzine ilişkin açıklama

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, İzmit'te müezzin eşi Z.G. tarafından öldürülen din görevlisi vaiz Özlem Gön Güneş'e ilişkin açıklama yaparak "İslam'la ve insanlıkla asla bağdaşmayan büyük bir günahtır." değerlendirmesinde bulundu.

Gündem 05.09.2020, 21:23
Diyanet İşleri Başkanı Erbaş'tan eşini öldüren müezzine ilişkin açıklama

Erbaş, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, İzmit’te eşi Z.G. tarafından öldürülen din görevlisi vaiz Özlem Gön Güneş’in vefatını derin bir üzüntüyle öğrendiğini belirterek "Vefat eden kardeşimize ve kendisi gibi şiddete maruz kalan, cinayete kurban giden kardeşlerimize Allah'tan rahmet diliyorum." ifadesini kullandı. Başkan Erbaş, şunları kaydetti:

"Kadın ve erkek arasındaki hukuki ilişkinin merkezine adalet, saygı, merhamet, muhabbet kavramlarını yerleştiren Peygamberimizin ümmeti olan bizler için kadının canı, onuru, hakları dokunulmazdır. Her ne sebeple olursa olsun, bir kadının şiddete maruz bırakılması ve canına kıyılması zulümdür. İslam'la ve insanlıkla asla bağdaşmayan büyük bir günahtır. Bir daha bu tür acı olayların yaşanmaması için herkesi şiddete karşı bilinçli bir mücadeleye, varlığa saygı ve sağduyu temelinde bir merhamet seferberliğine davet ediyorum."

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Aşı hakkında ne düşünüyorsunuz?
Aşı hakkında ne düşünüyorsunuz?