Diyanet İşleri: Cuma günü ve kandil gecesi camiler kapalı tutulacak

Diyanet İşleri Başkanlığı'nca yeni tip koronavirüs (Kovid-19) önlemleri kapsamında yarın ve miraç kandilinin idrak edileceği cumartesi gecesi camilerin kapalı tutulması kararlaştırıldı. İl müftülüklerine gönderilen yazıda cuma namazı için sela okunmayacağı belirtildi.

Diyanet İşleri: Cuma günü ve kandil gecesi camiler kapalı tutulacak

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş imzasıyla müftülüklere gönderilen yazıda, insanın can güvenliğini sağlamanın İslam'ın ana gayelerinden biri olduğu belirtildi.

"Zararı önlemek, fayda sağlamaktan daha önemlidir" kuralının İslam hukukunun temel ilkeleri arasında bulunduğu vurgulanan yazıda, Kovid-19'la ilgili tedbirler kapsamında çeşitli kararlar alındığı hatırlatıldı.

İl müftülüklerine gönderilen yazıda, şunlar kaydedildi:

"Ortaya çıkabilecek olumsuzlukların önüne geçmek maksadıyla kamu kurum ve kuruluşları, Kur'an kursları ve yurtlarda bulunan mescitler de dahil olmak üzere cuma günü ve kandil gecesi camilerimiz kapalı tutulacak ve cuma namazı için sela okunmayacaktır."

Güncelleme Tarihi: 19 Mart 2020, 15:43
YORUM EKLE
YORUMLAR
İbrahim
İbrahim - 1 ay Önce

Bence arkadaşlar hepimizin sağlığı için mücadele ediliyor sizde aylenizin ve milletimiz için evde kal bu olaylarında araştırma ve bilgilerim düşüncesinde Mayıs ortası gibi kalkar inşAllah

SIRADAKİ HABER

banner5