banner29

Diyarbakır anneleriyle alay eden PKK’lı trole, HDP'li vekilden destek!

Fransa'da yaşayan PKK sempatizanı trol, çektiği bir videoda, evlatlarını kurtarmak isteyen acılı annelerle alay etti. PKK'nın siyasi kanadı HDP'nin milletvekili Meral Danış Beştaş da Fransa'da yaşayan PKK’lı trole destek tweeti attı.

Gündem 10.09.2019, 23:06
Diyarbakır anneleriyle alay eden PKK’lı trole, HDP'li vekilden destek!

PKK sempatizanı HDP'nin Diyarbakır İl Başkanlığı binası önünde toplanan 20 ailenin acısıyla dalga geçerken HDP'li vekilden de kendisine destek geldi.

Sosyal medyada yayımladığı bir videoda özel bir şirketten alacağı olduğunu öne sürerek Diyarbakır'daki HDP binasında protestoya gideceğini söyleyen sempatizan, evlatları dağa kaçırılan ailelerin acısıyla alay etti. 

PKK sempatizanının videolu tweetini RT ederek paylaşan HDP'li vekil ise, "İl binamız herkese açıktır. Bekleriz." ifadesiyle yaptıkları iğrençliğe yeni bir boyut kazandırdı. 

HDP binası önünde bekleyen aile sayısı 20'ye yükseldi

Evladı PKK tarafından kaçırılan ailelerin HDP Diyarbakır İl Başkanlığı önündeki nöbetlerinin yedinci gününde aile sayısı 20’ye yükseldi.

İlk başta sadece Diyarbakır’daki acılı annelerin başlattığı oturma eylemi gün geçtikçe çığ gibi büyüyor. Malatya, Elazığ, Ağrı, Gaziantep, Mersin gibi civar illerden evlat nöbetine gelen ailelerin yanı sıra Ordu’dan da bir aile bugün nöbete katıldı.

Ordu’dan gelen Latife Ödümlü 10 ay önce Dicle Üniversitesi Kimya bölümünde okuyan ve bir anda ortadan kaybolan 22 yaşındaki oğlu Özgür için eyleme katıldı. Oğlunun Kuzey Irak’a gittiğini öğrenen ancak ulaşamayan anne Ödümlü, evladını HDP’den istiyor.

Öte yandan baba Salih Aylu da 22 Mart’ta dağa kaçırılan 20 yaşındaki oğlu Mehmet için oturma eylemine katıldı.

Devlet yetkililerinden bakanlık düzeyinde gelen destekler ve çeşitli STK’ların hem bizzat ziyareti hem de yazılı açıklamalarıyla moral bulan aileler, eylemlerini sürdürmekte kararlı görünüyor.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Aşı hakkında ne düşünüyorsunuz?
Aşı hakkında ne düşünüyorsunuz?