Diyarbakırlı Ramazan Böçkün akıl hastanesine yatırıldı!

Adı ve yaptığı konuşmaların video kayıtları ülkeleri aşan, youtube'da en çok izlenen videolar arasına giren, dünya medyasının ilgi gösterdiği Filozofça yaptığı konuşmalarla hayret uyandıran isim Diyarbakır'lı Ramazan Böçkün, akıl hastanesine yatırıldı! Kamuoyu yaşanan bu gelişme karşısında şaşkın ve açıklama bekliyor! Tepki çok büyük!

Diyarbakırlı Ramazan Böçkün akıl hastanesine yatırıldı!

Diyarbakır'da dikkat çeken kimliği ile tanınan Ramazan Böçkün, uğradığı iftiralar sonrası akıl hastanesine yatırıldı.

Daha çok Ulu Cami çevresinde yaptığı konuşmalarla tanınan ve  sevilen Ramazan Böçkün'ün, ''İslami davet çalışmalarından dolayı şikayet edildiği'' iddia edildi. Böçkün, 2016 yılında gözaltına alınmış ve süregelen davada Diyarbakır 13’üncü Asliye Ceza Mahkemesi Böçkün hakkındaki davayı ''psikolojik tedavi görmesi'' yönünde kararla sonuçlandırdığı ortaya çıktı. 

Böçkün'ün davaya yaptığı itirazın ret edildiği ve  polis zoruyla Elazığ Fethi Sekin Şehir Hastanesi Psikiyatri Bölümünde götürüldüğü bilgileri gündeme yansıdı. 2 haftayı aşkın psikiyatri hastaların arasında kalan Ramazan Böçkün, herhangi bir ruhi, ruhsal ve psikolojik sorunun olmadığını, İslam'ı anlatma dışında başka bir gayesinin de bulunmadığını söylediğide gelen bilgiler arasında. Ramazan Böçkün, yaşadığı mağduriyeti şu sözlerle özetledi; "Misyonerlik faaliyetleri görmezden geliniyor!"

"Misyonerler, her tarafta İslam'a karşı faaliyet yapıyorlar. Para karşılığı insanları Hristiyan yapmaya kalkıyorlar. Bunlar görmezlikten geliniyor. Fuhuş ve misyonerlik serbest, İslam’ı tebliğ yasak. Ben kimseden zorla İslam'ı kabul etmelerini istemiyorum. Öneri sunuyorum. Ben onlara yumuşak bir dille buranın Camii ve Harem-i Şerif olduğunu anlatıyorum. Edeple gelen lütufla gider.”

VATANDAŞ TEPKİLİ: ''KAMU VİCDANINI YARALAYAN KARAR!''

''Canlı yayında ''kendi dışkımı yedim'' açıklaması yapanların ve Sosyal medya hesabını takip eden onbinlerce çocuk ''hayranı'' olduğunu bildiği halde uçağın tuvaletinde instagram canlı yayınını açıp cinsel organını gösterenlere ''akıl sağlığı yerinde olup olmadığı araştırıldı mı?'' diye kamuoyu halen merak ederken, Diyarbakır'da herkesin gönlünde taht kuran, ünü ülke sınırlarını aşan filozof yetkinliğinde konuşmalarıyla büyük ilgi gören Ramazan Böçkün neden akıl hastanesine yatırıldı?'' sorusu cevaplanmayı bekliyor.

ŞİKAYET ÜZERİNE AKIL HASTANESİNE KAPATILDI

Yıllardır tarihi Diyarbakır Ulu Camii'nde gönüllü olarak dini sohbetlerde bulunan ve ziyaretçilere caminin tarihiyle birlikte dini içerikli sohbetler anlatan Ramazan Böçkün, 'İslam’ı anlattığından dolayı' birinin şikayetiyle hakkında açılan dava nedeniyle akıl hastanesine kapatıldığını açıkladı.

Böçkün daha önce yaşadıklarına ilişkin şöyle konuşmuştu:

 "Misyonerler, her tarafta İslam'a karşı faaliyet yapıyorlar. Para karşılığı insanları Hristiyan yapmaya kalkıyorlar. Bunlar görmezlikten geliniyor. Ben kimseden zorla İslam'ı kabul etmelerini istemiyorum. Öneri sunuyorum. Ben onlara yumuşak bir dille buranın Camii ve Harem-i Şerif olduğunu anlatıyorum. Edeple gelen lütufla gider.”

SORULAR CEVAPSIZ KALDI

Yaşanan gelişmenin ardından sosyal medyada çok sayıda hesaptan; ''Her halinden bir ''menzup'' -Hak Aşığı- olduğu aşikar olan Filozof Ramazan kime ne yaptı?  Hangi şiddet eylemine katıldı? Kime taş yada kurşun attı? Kimin hakkını yada malını gaspetti?  Gayr-i Ahlaki hangi suçu işledi? Bir çok cami etrafında nice menzup ve meczuplar boy gösterirken hiçbirine müdahale edilmediği halde neden Ramazan Böçkün seçildi'' soruları gündeme gelmeye başladı.

KİMLER ŞİKAYET ETTİ

Kamuoyuna mal olmuş, sadece Diyarbakır'ın değil, tüm Türkiye'nin ilgisini ve hayretini celbederek, sevgisini kazanmış, kamuya mal olmuş, ulusal ve uluslararası basının kendisine mikrofon uzattığı ve filozofça fikirleriyle hayrete düşüren Ramazan Böçkün'e karşı gerçekleştirilen bu yakışıksız duruma kimlerin neden olduğu da merak konusu oldu. Şehirlerin bulvarlarında ve en merkezi yerlerinde 'İsa seni çağırıyor'' kitaplarıyla misyonerlik yapılırken kimse rahatsız olmazken, Ramazan Böçkün'ün okuduğu ayetlerden rahatsız olanlar kimler? Yöre halkı ve kamuoyu Adalet Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığı'ndan konu hakkında kamuoyunu tatmin edici bir açıklama beklediğini duyurdu.

HaberVakti

Güncelleme Tarihi: 15 Haziran 2020, 00:42
YORUM EKLE
YORUMLAR
Muhammet keleş
Muhammet keleş - 3 ay Önce

Ramazan böçkün kardeşimizi özgür bırakın, bu ne saygısızlık, siz kendinizi test edin o sizden dahi zeki ne zararı var kimseye. Takipçisi olucaz...

EROL taştan
EROL taştan - 3 ay Önce

Evel Allah'ın izini ile ona hiç bir şey olmaz

Seyhan Telekoğlu
Seyhan Telekoğlu - 3 ay Önce

Ramazan börçkün'ü basindan ilgilleve hayretle izliyorum O bir deli değildir O bir dehadır.Lütfen yapılan yanlıstan bir an evvel dönülsün . O kendini ne MESIH NE İLAH diye anlatmıyor . Sadece DİNİNİ ANLATİYOR . Kimseye bir zararı yok LÜTFEN YANLİŞ KARARDAN DÖNÜLSÜN.

Abdullah toprak
Abdullah toprak - 3 ay Önce

Akıl hastahanesine atılması gereken en son kişilerden dir ramazan böçkün.dert başka...

Mehmet fesih tosun
Mehmet fesih tosun - 3 ay Önce

Allah yar ve yardımcısı olsun. Sana bu zulmü görenler buna sebep ve ortak olanlar Allah'a havale olsun. Şeref yoksunları itler

YUNUS
YUNUS @Mehmet fesih tosun - 3 ay Önce

ALLAH sabittir ki kül olursunuz.ALLAHI peygamberi anlatan birisine bunu reva görmek.gerçi peygamberler güzel insanlar hep buna benzer imtihanlardan geçtiler.şikayet edenler.din düşmanı kişilerdir.

Baybars Timezone
Baybars Timezone - 3 ay Önce

mübareki ilaçlarla yeni bir hasan mezarcı yapma niyetleri var büyük ihtimal. acil müdahale edilip sahip çıkılıp özgürlüğüne kavuşturulması elzem.

Gülay Çakır
Gülay Çakır - 3 ay Önce

Adı hiçbir kötü olaya karışmamış hak aşığı ve kalplerimizde yer eden kamu vicdanını yaralayan Ramazan hocamız ile ilgili yapılan bu yanlıştan derhal dönülüp gerekenin yapılması gerekiyor. #RamazanHocaYalnızDeğildir #RamazanHocaDeliyseAkıllıKim

Konuk
Konuk - 3 ay Önce

Çok üzgünüm çok


SIRADAKİ HABER

banner5