banner30

banner29

Doğu Perinçek'ten skandal kitaplarla ilgili açıklama: "Bu bir Amerikan projesidir"

CHP'li Ekrem İmamoğlu tarafından 23 Nisan'da çocuklara dağıtılan kitapçıkta imam, papaz, alevi dedesi ve hahamın yer aldığı görüntüyle ilgili açıklama yapan Doğu Perinçek, "Bu bir Amerikan projesidir" dedi.

Gündem 25.04.2020, 17:46
Doğu Perinçek'ten skandal kitaplarla ilgili açıklama: "Bu bir Amerikan projesidir"

Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla çocuklara gönderdiği skandal kitapla ilgili yazılı açıklama yaptı.

Perinçek, "Alevi vatandaşlarımız Müslümandır, Aleviliğin İslam dışı başka bir din olarak görülmesini kesinlikle kabul etmezler. Alevi de biziz, Sünni de biziz, hepimiz Türk milletiyiz. Bu bir Amerikan projesidir" ifadelerini kullandı.

İBB'nin konuya ilişkin açıklama yapması gerektiğini ifade eden Perinçek, bunların hiçbirinin çocuklara hitap etmediğini belirtti.

Perinçek, "Sonuç itibarıyla Türkiye'nin içine girdiği bu koşullarda, ABD'nin hesabına bazı sonuçlar üretme hayalleri var, planlar var, fesatlar ve fitneler var. Türkiye bugün ayrışmayacaktır, kenetlenecektir" değerlendirmesinde bulundu.

Yorumlar (1)
Günel 13 ay önce
Analizde Çok Güzel Anlatılıp Çoçuğlara Yolanan Hediyeni Böyükler Okusun Deye Yolanılıp Derbeye Hazır Olun Demek İmamoğlu Çebhe Zaten Amerkada Yaşayan Fetönün Oyunçağıdı Türk Halkın Sevmeyen Düşmenler Çebhe Yolu İle Türküye Halkına Saldırı Yapır İmamoğlu Çebhe HDP PKK Proçeleridi Onların Merkezi Amerka İsrayıl Eseddir Allah Hepsin Belasın Versin Gün Üzü Görmesinler Hain Düşmenler
Çoçuğlar Allahın Meleki Onları Ne Hakla Siyaset Meydanında Oynadırsan İnsanları Sınır Edirsen Türk Halkı Kendinizin Elinde Bir Neçe İl Oyunçağ Olaçağ
Günün Anketi Tümü
Türkiye erken seçime gitmeli mi?
Türkiye erken seçime gitmeli mi?