banner29

Dolandırıcılar artık bu yöntemi kullanıyor! Sakın imza atmayın!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatıyla koronavirüs tedbirleri gereği evden çıkmaları kısıtlanan 65 yaş ve üstü vatandaşlara kolonya ve maske dağıtılıyor. Bu durumla ilgili sosyal medyada paylaşılan bir uyarı metninde; vatandaşlar herhangi bir kağıda imza atmamaları konusunda bilgilendiriyor.

Gündem 08.04.2020, 00:40 08.04.2020, 00:48
Dolandırıcılar artık bu yöntemi kullanıyor! Sakın imza atmayın!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, koronavirüs salgını nedeniyle sokağa çıkamayan 65 yaş ve üstü vatandaşlara ücretsiz kolonya ve maske dağıtılacağını duyurmuştu.

Uygulama bugün itibariyle hayata geçirildi

Bugün itibariyle hayata geçirilen uygulama kapsamında maske ve kolonyalar paketlenerek belirlenen kişilerin adreslerine götürüldü. Hediyelerin yanı sıra paketlerde Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın mektubu da yer aldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın 65 yaş üstündeki vatandaşlara hitap ettiği mektupta, "Sizlerden ricam, bu salgın tehdidi ortadan kalkana kadar evlerinizde kalmanız, kesinlikte dışarıya çıkmamanızdır. Sizleri bu salgından koruyabilmemizin en etkili yolu budur" ifadeleri yer aldı.

"İmza atmayın" uyarısı

Devletin bu uygulamalarını fırsat bilen dolandırıcıların kendililerini görevli olarak tanıttıkları ve vatandaşlara teslimata karşılık imza attırdıkları öne sürüldü. Sosyal medyada hızla yayılan uyarı metninde; vatandaşlar herhangi bir kağıda imza atmamaları konusunda bilgilendirildi.

İşte o uyarı metni:

Dikkat edelim. "Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın emriyle size ücretsiz maske ve kolonya getirdik. Şurayı imzalayın aldığınıza dair" deyip borç ödeme sözleşmesi imzalattırıyorlarmış.

Dikkatli olun kapıyı bile açmayın. Çok üstelerlerse, "Kapının önüne bırakın. İmza atmak istemiyorum" deyin.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?