Dost mu? Post mu?

İlahiyatçı-yazar Şevki Yılmaz, bu hafta kaleme aldığı yazısında geçmişin acı tecrübelerini bir daha yaşamak istemiyorsak post kavgalarını bir kenara bırakmamız gerektiğini vurguladı.

Dost mu? Post mu?

Önemli uyarıları ve dikkat çeken açıklamalarıyla gündeme gelen ilahiyatçı-yazar Şevki Yılmaz, bu hafta da kritik uyarılarda bulundu. Birlik ve kardeşlik ruhunun ön plana çıkarıldığı yazıda birlikten doğacak gücün de önemine vurgularda bulundu.

İşte Yılmaz'ın söz konusu yazısı:

Vatanımızı; dış ve iç düşmanlara karşı geçilmez yapan şehid ve gazilerimizi rahmetle ve saygıyla anıyoruz! Allah (c.c)’ın yardımıyla yedi düvele karşı kazanılan bu kutlu zafere yeni ekonomik, siyasi ve silahi zaferler katmak için aynı birlik ve kardeşlik ruhununa yeniden dönmeliyiz.

Aynı aşkla nefsimizi ve neslimizi; Din ve Vatan uğruna kurban verecek bir İman ve ahlak idealizmiyle terbiye etmeliyiz!

Birbirimize karşı hased, kin ve düşmanlık hastalıklarını terk etmeliyiz! Irk, Mezheb, Tarikat, Parti ve hatta inanç farklılıklarımız bizi asla birbirimize düşürmemeli aksine Din ve Vatan Savunmasında, nesil ve namuslarımızın korunmasında Çanakkale’deki birlik ve dayanışma destanını yeniden yazmalıyız!

Balkanlardan başlatılarak İslam Coğrafyasına yayılan ve Osmanlı Cihan Devletini yakan ve yüz yıldır hala devam eden Irkçılık ve Mezhepçilik yangınlarına Faşizm benzini dökerek daha da alevlendirmemeliyiz!

Bilhassa iktidarımız, muhalefetimiz ve hepimiz, ırkçılık kokan tehlikeli söylemlerden ve işaretlerden acilen vaz geçmeliyiz!

Zira; önümüzdeki 31 Mart'ta, Sultan Abdulhamid’in otuzüç yıllık iktidarına son verilmesinde olduğu gibi ikinci bir 31 Mart vak'ası yaşamamak için; dünün bilgi ve birikimiyle bugünün şartlarını doğru okumalı ve doğru siyasetle gerekli tedbirleri ferasetle almalıyız!

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5