banner29

Dr. Şenocak'tan deprem çağrısı! 'Rab'bimize söz verelim'

Elazığ'da yaşanan deprem felaketinden sonra açıklamalarda bulunan Fıkıh Doktoru İhsan Şenocak, "İyiyi emredip, münkere dur diyeceğimize, Haramların 'haram' olduğunu ilan edeceğimize, camileri dolduracağımıza dair Rab'bimize söz verelim. Hz İbrahim'i ateşte yakmayan Allah'tan (CC) başka sığınağımız yok!" dedi

Gündem 25.01.2020, 12:28
Dr. Şenocak'tan deprem çağrısı! 'Rab'bimize söz verelim'

Fıkıh Doktoru İhsan Şenocak, Elazığ'da yaşanan 6,8'lik deprem felaketinden sonra açıklamalarda bulundu. Dr. Şenocak sözlerine, "Ey 'ol' deyince olduran, alemleri rahmetiyle dolduran Rabbim! Biz günahkar kullarına rahmet eyle,musibetle tedib etme Ya Rabbi! Muhacirlerin sığınağı Anodolu'yu felaketlerden, Elazığ'ımızı depremden muhafaza eyle!" duasıyla başladı.

'RAB'BİMİZE SÖZ VERELİM'

"İstiğfar edelim, sadaka verelim, namaz kılalım, Rab'bimize yalvaralım." çağrısında bulunan Dr. Şenocak, "Elazığ ve Malatya'dan kardeşlerimiz depremin aralıklarla devam ettiğini söylüyor. İyiyi emredip, münkere dur diyeceğimize, Haramların 'haram' olduğunu ilan edeceğimize, camileri dolduracağımıza dair Rab'bimize söz verelim. Hz İbrahim'i ateşte yakmayan Allah'tan (CC) başka sığınağımız yok!" şeklinde konuştu.

"An itibariyle bir Müminin yapabileceği en hayırlı amel ilgili kuruluşların koordinatörlüğünde Elazığ ve civardaki kardeşlerimiz için madden ve manen seferber olmaktır." ifadelerini kullanan Dr. Şenocak, şu çağrıyı yaptı:

"Kıştayız. Çadırda yaşamak zordur. Devletimizin münasip gördüğü şekilde Elazığ ve civarda evi yıkılan (İnşallah çok azdır) kardeşlerimizi İFAM'da eğitime ara verip misafir etmeye hazırız. Türkiye'nin bütün vakıfları Allah'ın izniyle bu noktada da kardeşlerimizin yanında olacaktır."

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Aşı hakkında ne düşünüyorsunuz?
Aşı hakkında ne düşünüyorsunuz?