banner29

DSÖ'den ters köşe 'kumaş maske' açıklaması!

Koronavirüsten korunmada önemli bir paya sahip maske kullanımına ilişkin açıklamalarda bulunan Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ), kamusal alanlarda sağlıklı kişilerin de maske takmasını tavsiye ederken, doğru kullanılması durumunda kumaş maskelerin de koruyucu olabileceğini belirtti.

Gündem 06.06.2020, 15:56
DSÖ'den ters köşe 'kumaş maske' açıklaması!

Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ), korona virüsten korunmak için maske kullanımıyla ilgili önerisini değiştirerek kamusal alanlarda sağlıklı kişilerin de maske takmasını tavsiye etti. DSÖ ayrıca, doğru kullanılması durumunda kumaş maskelerin de koruyucu olabileceğini açıkladı.

Sağlıklı kişiler için karar değişti

Dünya Sağlık Örgütü, korona virüsten korunmak için maske takılması konusundaki önerisini değiştirdi. DSÖ’den yapılan açıklamada, korona virüsün yayılmasını önlemek amacıyla kamusal alanlarda maske kullanılması uyarısı yapıldı. DSÖ, daha önce yaptığı açıklamalarda, sağlıklı kişilerin maske takmasının gerekli olduğuna ilişkin yeterli derecede kanıt bulunmadığını belirtmişti.

“Hükümetler maske kullanımını teşvik etmeli”

Dünya Sağlık Örgütünden Dr. Maria Van Kerkhove, hastalığın bulaşma riskinin bulunduğu bölgelerde doğru kullanılması durumunda kumaş maske takılabileceğini söyledi. Maske ile potansiyel damlacıkların bulaşmasının engellendiğine ilişkin kanıtlar elde edildiğini ifade eden Kerkhove, sosyal mesafenin de korunması gerektiğini hatırlatarak “Hükümetlere, halkı maske takmaya teşvik etmelerini tavsiye ediyoruz” dedi.

Son verilere göre bugüne kadar dünya genelinde 6.8 milyon korona virüs vakası tespit edilirken, 398 bin 260 kişi virüs nedeniyle hayatını kaybetti.

Yorumlar (1)
Rizeli.dr. 12 ay önce
Hepsi kocaman bir sihir ve Yalandır domuz ve kuş gribi örnegınde oldugu gibi.! Tanzanya isvec gibi ülkeler bunlara boyun egmemiş iç yüzünü çözmüş oyununu bozmuştur.!
Günün Anketi Tümü
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?