banner29

Dünya Sağlık Örgütünden Türkiye açıklaması!

Dünya Sağlık Örgütü Avrupa Bölge Direktörü Dr. Hans Henri P. Kluge, Türkiye'deki koronavirüs istatistiği ile ilgili olarak bir açıklama yaptı. Kluge, "Türkiye'de geçen hafta dramatik bir artış yaşandı ve vakaların çoğu İstanbul'da" dedi.

Gündem 08.04.2020, 17:35
Dünya Sağlık Örgütünden Türkiye açıklaması!

Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) bugün düzenlediği basın toplantısı ile Avrupa'daki koronavirüs vakalarını değerlendirdi. Toplantıda açıklamalarda bulunan DSÖ Avrupa Bölge Direktörü Dr. Hans Henri P. Kluge, "Türkiye'de geçen hafta dramatik bir artış yaşandı ve vakaların çoğu İstanbul'da" dedi.

Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) Avrupa Direktörü Dr Hans Henri P. Kluge, Türkiye'deki koronavirüs (Kovid-19) vakalarında dramatik bir artış olduğunu söyleyerek, "Türkiye'de geçen hafta virüsün yayılmasındaki büyük artıştan kaygılıyız. Bildirilen vakaların yüzde 60'ı İstanbul'dandı" ifadelerini kullandı.

Kluge, yaklaşan Paskalya tatili haftasonunun da, "Sokağa çıkma kısıtlamalarını gevşetmek için doğru zaman olmadığını" söylerken, "Şu an önlemleri rahatlatma zamanı değil. Ortak önlemleri iki, üç kat artırma zamanı" dedi.

Kluge "Mücadeleye devam etmeliyiz. Sona yaklaştığımızı düşünsek tehlikeli. Virüse karşı rehavete yer yok" diye de ekledi.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Aşı hakkında ne düşünüyorsunuz?
Aşı hakkında ne düşünüyorsunuz?