banner29

"E-krem, Y-CHP'YE "merhem" olabilir mi?"

Deneyimli yazar Tahir Çalgüner, kaleme aldığı yazısında önemli noktalara temas etti. Tespitlerini aktaran Çalgüner, "Türkiye toplumu eğer siyasette bir suçlu arayacaksa önce kendi önüne bakmalı" dedi.

Gündem 27.05.2019, 14:48 27.05.2019, 15:05
"E-krem, Y-CHP'YE  "merhem" olabilir mi?"

İşte Çalgüner'in o yazısı:

Merhemi olmayan keller, Kremini nereye sürüyor...
Mason ama Hırsız değil ... Çalıyor ama iş yapıyor ile Çalmıyor ama iş yaptırılmıyor arasında bırakılan Türk milleti arasında toplumsal akrep ile siyaset yelkovanı arasındaki uçurum giderek kapanıyor. Akrep ile yelkovanın üst üste geleceği ve çakıştığı tam vakit ise, saat tam 12.oo Üst akıl temsilcileri ve siyaset dizayncıları tam da toplumu 12’ den vuruyor...Gerisi Haşlanan Kurbağa modeli...
Türkiye toplumu eğer siyasette bir suçlu arayacaksa önce kendi önüne bakmalı ve hatayı kendi iç dünyalarında ve kendi düşünce yapısında aramalıdır. Kendini bilmeli ve kendine gelmelidir. Kindar nesil ile Cindar nesil yeni 3D politikacı arasında çok büyük fark yok. Ekrem İmamoğlu 23 Haziran seçimlerinde Belediye başkanı seçilmez ise, kirli ittifaklarla ortak Cumhurbaşkanı adayı olur. Kılıçdaroğlu ise, Kanser tedavisi için Amerika'ya gönderilir. Kendisine de güzel bir jübile yaptırılır falan filan diye bu işler halledilir. Sine-i millet diyenler ise Süne-i Devlet olan süne zararlısı Fetö-cüler ile pek fazlaca da mücadele etme niyetinde olamayanlar her nedense!Yeni CHP; her siyasi parti ile ittifak yapabilecek bir kıvama getirildi. Ekrem İmamoğlu gerçeği ise tamda böyle bir “gerçeklik” işte... CHP ahalisi yani sakinleri yanı partililer ve seçmen ise, ağzı açık bu siyasi dizi filmi seyrediyor ve  şimdiden elektronik sosyal medya dünyasında  iyi çocukların yanında yer aldı.

KİRLİ TOPLUMA  E-KREMLİ TEMİZ SURATLI "CİNDAR POLİTİKACILAR" DÖNEMİ

Aziz önder Atatürk dönemi sonrasında, CHP içinde ve çevresinde türeyen Federasyon-cu İttihat Terakki uzantıları ile (nesilden nesile) Kemalizm’i,; “Sosyal demokrasi” ile ikame etme dayatmasını dış merkezli ve gayri milli kremli politikalar eliyle sürdüre gelmişlerdir.Kemalizm,"sosyal demokrasi" üzerine bir krema veya krem değildir.Partinin içine edenler üstüne tüy mü diker bilemem ama üstüne sürülen kremin sözde  sosyal demokratların yarasına merhem olamayacağı görülüyor.Kemalizm ile Putlaştırılan Sosyal Demokrasi! arasındaki farkı bile bilmeyen, ve demokrasi talebi olmayan,günü kurtarmaya alışkın  bu oportünist kahir güruhun eline bir DİZİ FİLM KAHRAMANI Ekrem verildi ve kendilerini kaptırmış şekilde televizyona  ve e-medyaya kitlenmiş durumda.Bir elimde ayna bir elimde Krem umurunda mı Dünya diyorlar ve cilt tedavisi oluyorlar.Bana soruyorlar Sen nasıl Kemalist'sin diye ? Bende onlara Sizin gibi olmayan türünden diyorum.
Büyük siyasi resmi görenler; 2023'e kalmadan Türkiye siyaset sahnesinde Kılıçdaroglu ve Erdoğan siyaseten olmayacak diyor ama yerlerine belki onları da aratacak kat ve kat temiz yüzlü ve parlak ciltli politikacılar gelecek ve onların kirli ve maskeli yüzlerini görene kadar da bu ince ve seyrek kumaştan dokunan bu fırsatçı toplum gözleri açık körebe oynamaya devam edecek ve Belediye başkanlarının zaferleriyle oyalanıp duracak... Saat tam 12'yi vurduğunda da, Bu ülkede bir muhalefet partisi arayacaklar ve bulamayacaklar.
Mesele bu. Yoksa E-krem sürülerek parlatılan parlak yüzlü kişiler değil yani.Ama toplumun e-krem'e ihtiyacı var. Bilmem anlatabildim mi? 
Truman Shov misali...Her şey çok güzel olacak...! Biz gerçek Kemalistler buradayız efendim...Olur ya tekrar görüşürsek o zamana kadar iyi akşamlar, iyi günler ve kremli geceler ve Günaydın! Türkiye'm....

Tahir Çalgüner

Yorumlar (1)
kemal 2 yıl önce
Harika bir yorum yazısı.
Günün Anketi Tümü
Haftalardır kısıtlamalar nedeniyle evlerimizdeyiz. Sizce kısıtlamalar sona ermeli mi? Yoksa devam etmeli mi?
Haftalardır kısıtlamalar nedeniyle evlerimizdeyiz. Sizce kısıtlamalar sona ermeli mi? Yoksa devam etmeli mi?