banner29

Ebu Hanzala hakkında karar verildi!

Kamuoyunda "Ebu Hanzala" diye bilinen Halis Bayuncuk'un tutukluluğuna devam kararı verildi.

Gündem 27.06.2020, 10:54 28.06.2020, 14:50
Ebu Hanzala hakkında karar verildi!

Sakarya 2. Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmada, "silahlı terör örgütü kurma veya yönetme" suçlamasıyla yargılanan tutuklu sanık Halis Bayuncuk ve avukatı hazır bulundu.

Savunma yapan Bayuncuk, eski savunmalarını tekrar ettiğini söyledi. Sanığın avukatı da müvekkilinin tahliyesini talep etti.

Mepanews'teki habere göre mahkeme heyeti, sanığın tutukluluk halinin devamına karar vererek, duruşmayı erteledi.

Sakarya'da devam eden duruşmada Bayancuk, 2. Ağır Ceza Mahkemesinde yapılan duruşmada ev hapsi şeklindeki adli kontrolle tahliye edilmiş, Sakarya Cumhuriyet Başsavcılığının itirazı üzerine kararı değerlendiren 3. Ağır Ceza Mahkemesince ise cezaevinden çıkmadan Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi (SEGBİS) aracılığıyla yapılan oturumda yeniden tutuklanmıştı.

Yorumlar (3)
Yasin Memişoğlu 9 ay önce
Haber başlığında deaşın üst düzey yöneticisi demişsiniz mahkeme savcı bile delil sunamazken elinizde delil mi var ? yöneciti olduğuna dair attığınız iftiralar yanınıza kar kalmaz rabbim iftiracıları helak etsin
Murat 9 ay önce
Ateş olmayan yerden duman cikmaz kardesim demekki var bir sey ki bu soyleniyor biz evimizde oturdugumuz yerde isimize gucumuze ekmegimize baktigimiz surece iftira atilsa ne yazar ki kim kimi iftiradan iceri tikmis da bu adami savunuyorsunuz. Biraz gozlerinizi acin cikarin at gozluklrrini.
Hayatbukadarkolay 6 ay önce
Allah boyle sistemi yerle bir etsin. Adami once el kaide sonra zitti olan deas sonra baska bir sey iftira ata ata iceri attiniz yillarca. Zamanimizdaki tasavvuf ve tarikat liderleri insanligi sapikliga suruklerken boyle insanlari susturmaya calisiyorsunuz. Allah sizi kahhar ismiyle cezalandirsin.
Günün Anketi Tümü
Haftalardır kısıtlamalar nedeniyle evlerimizdeyiz. Sizce kısıtlamalar sona ermeli mi? Yoksa devam etmeli mi?
Haftalardır kısıtlamalar nedeniyle evlerimizdeyiz. Sizce kısıtlamalar sona ermeli mi? Yoksa devam etmeli mi?