banner30

banner29

Ekrem'den Mansur'a çalım! Mansur Yavaş çok sinirlendi...

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, geçtiğimiz günlerde ihtiyaç sahibi İstanbullular için 'askıda fatura' uygulamasının başlatıldığını duyurdu. Ekrem İmamoğlu'nun kendisine mal ettiği uygulamanın aslında Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'ın fikri olduğu ortaya çıktı.

Gündem 11.05.2020, 10:57
Ekrem'den Mansur'a çalım! Mansur Yavaş çok sinirlendi...

Yeniakit.com.tr'nin haberine göre  İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), koronavirüs salgını nedeniyle işsiz kalan ve faturalarını ödeyemeyen kişiler için 'askıda fatura' uygulamasını başlattı.

Uygulamayı İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, tanıtarak "Faturalarını ödemekte zorlanan ihtiyaç sahipleriyle, bu ihtiyaçları onlar adına gidermek isteyen hayırsever vatandaşlarımızı bir araya getiriyoruz." dedi.

Bu durumun CHP’li Ankara ve İstanbul Büyükşehir Belediye arasında gizli bir gerilime neden olduğu ileri sürüldü.

İmamoğlu’ndan Yavaş’a çalım

Basına yansıyan iddialara göre bu uygulamanın asıl mimarı olarak Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş. Hazırlık için ekibine talimat veren Yavaş uygulamayla ilgili İBB’yi de bilgilendiriyor. Ancak Yavaş’tan hızlı davranan Ekrem İmamoğlu’nun ‘askıda fatura’ uygulamasını alelacele hayat geçirerek uygulamayı ‘kendisi bulmuş’ algısı oluşturduğu ileri sürülüyor.

Yavaş çok sinirlendi

Mansur Yavaş’ın Hayata geçirmeyi planladığı uygulamanın İmamoğlu tarafından açıklanmasına çok sinirlendiği de iddialar arasında.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?