banner29

Ekrem Dumanlı, Fetullah’ı nasıl kandırdı?

Habervakti yazarı Mustafa Özer, ''Ekrem Dumanlı, Fetulah’ı Nasıl Kandırdı?'' başlıklı yazısında dönemin Zaman Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Ekrem Dumanlı'nın FETÖ lideri Fetullah Gülen'i nasıl kandırmaya çalıştığını ortaya koydu.

Gündem 26.02.2020, 23:01 26.02.2020, 23:21
Ekrem Dumanlı, Fetullah’ı nasıl kandırdı?

Türkiye'de sivil, hukuk, ekonomik ve askeri darbe girişimlerinde bulunan ve her defasında başarısız olan FETÖ lideri Fetullah Gülen'in cemaatinin yayın organı olan Zaman Gazetesi'nin Genel Yayın Yönetmeni Ekram Dumanlı tarafından nasıl kandırılmaya çalışıldığını, haber sitemiz yazarı Mustafa Özer köşesinde çarpıcı bir şekilde ele aldı.

İşte Özer'in söz konusu yazısı:

2013 yılı Ekim ayının sonuydu!

‘’FETÖ dershanelerinin kapatılsın mı, kapatılmasın mı?’’ diye kamuoyunda en yoğun şekilde tartışıldığı dönemdi! Örgütün yayın organı Zaman’da Ekrem Dumanlı’nın yazısı dikkat çekiciydi: “Tevafuk bu ya; ziyaretine gittiğim gün Fethullah Gülen Hocaefendi’yi misafir olduğu evde bulamadım. “Acilen hastaneye kaldırıldı...” dediler. Çok şükür; Hocaefendi’nin avdet edişiyle sabah misafirhaneyi yeni bir aydınlık kuşatıyor. O yorgun, ama hâlâ hizmet düşünüyor. Aniden rahatsızlanmasında ki sebep ve hikmeti düşünüyor. Üç muhtemel sebep zikrediyor. Üçü de düşündürücü, üçü de teyakkuzu icbar ediyor. Onca derdin arasında, “Tiraj nasıl, kampanya ne zaman başlıyor?” diye sormayı ihmal etmiyor…’’

Yazı benim için oldukça ilginçti.

Dershaneler kesinlikle kapatılacaktı, ne için teyakkuzda olunacaktı?

Bu neyin kampanyasıydı?

Bedava dağıtılan bir örgüt bülteninde ( zaman gazetesi) tiraj neden bu kadar önemliydi?

Söz konusu FETÖ ise mutlaka altında bir ‘’puştluk’’ vardı. Bir kaç dostumla o gün bu yazıda dikkatimi çeken ve yukarıda altını çizdiğim 3 meseleyi paylaştım!

‘’Teyakkuz! Tiraj! Kampanya ne zaman başlıyor!’’ Bu ibarelerin anlamını görmek için beklemekten başka çare yoktu. Bekledik ve sonunda kampanya 17 Aralık sabaha karşı başladı.

Kampanya ve teyakkuz kelimelerinin üzerinden taşıdığı anlamın sorularının cevabını bulduk ama bedava dağıtılan bu bültenin tirajının önemini henüz anlayamamıştık. 2014 yılı Ocak ayındaydık, 17/25 darbe girişiminin dumanı ortalığı sardığı ve Sn. Erdoğan’nın FETÖ’ye karşı mücadelesinin en sert günlerini yaşıyorduk. İstanbul trafiğinde önümde seyreden bir İBB otobüsü dikkatimi çekmişti. FETÖ'nün sözde gazete dedikleri ama bizim için örgüt yayını olan Zaman, İBB otobüslerine reklam vermişti. “Aralık ayı tiraj ortalaması 1.217.385” ve birde örgüt yayınının 2 Eylül 2011 tarihli “Artık Frene Basın” manşetli bir nüshası vardı.

Bu reklamda bir tuhaflık vardı!

Birincisi, tiraj ortalaması bu şekilde küsuratlı yapılmazdı. İkincisi, 2 yıl önceki bir yayının nüshası bu reklamda neden kullanılmıştı?

YAZININ TAMAMI İÇİN TIKLAYINIZ

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?