banner30

banner29

Ekrem İmamoğlu’nun bir algı operasyonu daha çöktü! İBB’nin yalanı elinde patladı.

Koronavirüs salgınının ilk günlerinde otobüslerdeki yoğunluk tepkilere sebep olmuştu. İmamoğlu ise Kağıthane-Kabataş hattındaki yoğun olduğu gösterilen otobüsün görüntülerini paylaştığı gerekçesiyle iki vatandaş hakkında suç duyurusunda bulunmuştu.

Gündem 12.05.2020, 21:18
Ekrem İmamoğlu’nun bir algı operasyonu daha çöktü! İBB’nin yalanı elinde patladı.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, Belediye'nin Hukuk Müşavirliği gönderilen kamera kayıtlarını, geçmişe yönelik üç aylık veri dökümlerini ve yolcu listelerini inceledi. 90 yolcunun ifadesi alındı. CHP’li Başkan ve belediyenin beş iddiasının beşinin de yalan olduğu ortaya çıktı!Savcılık, suç duyurusunu takipsizlikle sonuçlandırdı.

İşte Ekrem İmamoğlu veSözcüsü Murat Ongun’un ; Kağıthane – Kabataş hattındaki otobüsün yoğunluğu ile ilgili söylediği yalanları ve gerçekler!

YALAN: Kağıthane – Kabataş hattına 22 Mart Pazar günü 1 yolcu; 29 Mart Pazar günü ise 71 yolcu, sabah 06.00’da Fazilet Durağı’ndan şoförün uyarısına rağmen araca bir anda 47 yolcu binmiştir.GERÇEK:Fazilet durağından hiç yolcu alınmad! Otobüs şoförü Ertuğrul Aslan belediyeyi yalanladı ve bahsi geçen duraktan hiç yolcu almadığını ifade etti.

YALAN: 22 Mart Pazar günü toplamda 1 yolcu; 29 Mart Pazar günü ise toplamda 71 yolcu bindi.GERÇEK: Başsavcılık 1 yolcu değil 57 yolcunun otobüse bindiğini tespit etti!

YALAN: Otobüs içersinde görünen kişiler organize bir şekilde ve zorla otobüse bindirildi.GERÇEK: Otobüse binenler savcılık tarafından tespit edildiği üzere yolculardan bir kısmı özel veya kamu sektöründe işçi veya esnaf, büyük bir kısmı isevardiyalı olarak çalışanlar işçiler!

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?