banner29

Ekşi Sözlük suç işliyor! Esrara, Kokaine teşvik ediyorlar...

Tartışmalı başlıklarıyla sık sık gündeme gelen Ekşi Sözlük, şimdi de uyuşturucu maddeleri özendiren başlıklarıyla tepki çekti. Sözlükte yer alan "ot içmelik arkadaş veritabanı", "esrar içmelik arkadaş veri tabanı", "kokain içmelik arkadaş veri tabanı" gibi başlıklarla çocuklar ve gençlere kötü örnek olunuyor.

Gündem 22.01.2020, 16:50
Ekşi Sözlük suç işliyor! Esrara, Kokaine teşvik ediyorlar...

Özellikle kendilerine gençleri ve çocukları hedef alan içerikler üreten Ekşi Sözlük uyuşturucu maddeleri alenen özendiren başlıklara yer veriyor.

ÇOCUKLARI VE GENÇLERİ UYUŞTURUCUYA ÖZENDİRİYORLAR

Ekşi Sözlük'te "ot içmelik arkadaş veritabanı" başlığıyla açılan içerikte uyuşturucu maddeler alenen özendirilmeye çalışılıyor. Denetimsiz şekilde sosyal medya yayıncılığı yapan Ekşi Sözlük, gençlerin ve çocukların uyuşturucu maddelere nasıl erişebileceklerine yönelik yazılar yazılıyor.

ALENEN SUÇ İŞLENİYOR

"Uyuşturucu veya uyarıcı madde kullanılmasını kolaylaştırma" Türk Ceza Kanunu'nun 190. Maddesinde katalog suç kapsamında yer alıyor. İlgili maddede "Uyuşturucu veya uyarıcı madde kullanılmasını alenen özendiren veya bu nitelikte yayın yapan kişi beş yıldan on yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır" ifadesi yer alıyor. Bu kapsamda Ekşi Sözlük Türk Ceza Kanunlarını hiçe sayarak alenen suç işlemeye devam ediyor.

EKŞİ SÖZLÜK'TE İSLAM NEFRETİ

Ekşi Sözlük, özellikle İslam düşmanlığı içeren başlıklara yer vermesiyle dikkat çekiyor. Türk ve Müslüman düşmanlığıyla bilinen Ekşi Sözlük'ün sahibi de 'İslami değerlere hakaret'ten 10 ay hapis cezasına çarptırılmıştı. Son olarak ise Yeni Zelanda'da 49 kişinin şehit olduğu terör saldırısı Ekşi Sözlük tarafından övülmüştü.

(Süperhaber)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Haftalardır kısıtlamalar nedeniyle evlerimizdeyiz. Sizce kısıtlamalar sona ermeli mi? Yoksa devam etmeli mi?
Haftalardır kısıtlamalar nedeniyle evlerimizdeyiz. Sizce kısıtlamalar sona ermeli mi? Yoksa devam etmeli mi?