banner29

Elazığ depremini aylar öncesinden bilen Prof. Dr. Naci Görür bu kez Van için uyardı!

Elazığ'da 24 Ocak'ta meydana gelen 6.8'lik depremi aylar öncesinden bilen Bilim Akademisi Üyesi Prof. Dr. Naci Görür, bu kez Van için uyardı. Bugün Bingöl'de meydana gelen 4.3'lük depremin ardından sosyal medya hesabından açıklama yapan Görür, "Van Muradiye taraflarında ve Başkale merkez mıntıkasında dikkat edilmeli" dedi.

Gündem 12.04.2020, 12:58
Elazığ depremini aylar öncesinden bilen Prof. Dr. Naci Görür bu kez Van için uyardı!

Elazığ'ın Sivrice ilçesinde 24 Ocak tarihinde meydana gelen 6.8 büyüklüğündeki depremi aylar öncesinden işaret eden Prof. Dr. Naci Görür, sosyal medya hesabından yeni bir uyarıda bulundu.

Bingöl'ün Karlıova ilçesinde bugün saat 09.38'de meydana gelen 4.3 büyüklüğündeki deprem sonrası paylaşımda bulunan Görür,  Van Muradiye ve Başkale merkezde meydana gelebilecek depremlere dikkat çekti.

Prof. Naci Görür, sosyal medya hesabından "Bugün meydana gelen deprem, daha önceki depremlerle aynı yerde, yani Başkale Fayı (BşF) ile Hasan Timur Fayının (HTF) kesim yerine yakın. Bu bölge bir süredir aktif. Bu depremlerin her iki fayın ülkemiz sınırları için de kalan kısımlarıyla etkileşeceğinden endişe ediyorum. Onun için Van Muradiye taraflarında ve Başkale merkez mıntıkasında dikkat edilmeli diyorum" ifadelerini kullandı.

Görür, sözlerine şöyle devam etti:

"Karlıova, biliyorsunuz, KAF ile DAF’ın kesim yeri. Burası sürekli açılıyor. Depremin olduğu yer ile KAF üzerindeki Yedisu ve DAF üzerindeki Bingöl arası uzun zamandır deprem bekleyen yerler. O bakımdan deprem dikkat çekici."

Öte yandan Görür, paylaşımında şu görsellere de yer verdi:

Kaynak: SuperHaber

Yorumlar (1)
MEHMED ÇINAR 1 yıl önce
BU BELA, MUSİBET, AFAD; DUNYANİN DUNYA'NİN HAKSİZLİK,KARSİSİNDA SUSMASİNİN TEZAHURUDUR. BU CUMA NAMAZLARİNİ KİLMAYARAK, BİRDE ORUC İBADETLERİNİ KİSİTLAMA İLANİ, YASAGİ DUYURULUR İSE CUMA NAMAZLARİMİZİ KİLMİYARAK BELA VE MUSİBETLERİ UZERİMİZE CEKECEGİ GİBİ BİRDE BU YONDE RAMAZAN ORUCUMUZA HİTABEN ALİNACAK OLUMSUZ KARARLAR BU AFADLARİ, MUSUBETLERİ HİZLANDİRACAKTİR KORKARİM. RABBİM AFATİNDAN KORUSUN.
Günün Anketi Tümü
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?