banner30

banner29

Elif Şafak, İmamoğlu'na güzelleme yaparken fena çuvalladı!

Roman yazarı Elif Şafak sosyal medya hesabı üzerinden CHP'nin İBB Adayı Ekrem İmamoğlu'nun "dil bilgisini iyi kullanmasına" dikkat çekmek isterken dil bilgisinden sınıfta kaldı.

Gündem 21.05.2019, 02:24 21.05.2019, 02:53
Elif Şafak, İmamoğlu'na güzelleme yaparken fena çuvalladı!

23 Haziran'da yenilenecek olan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimleri gündemin önemli maddelerinden biri. Özellikle ünlülerin adaylara verdiği destekler çokça konuşulurken CHP'nin adayı Ekrem İmamoğlu'na yazar Elif Şafak'tan farklı bir bakış açısıyla destek geldi.

DİL BİLGİSİNE HAKİM

Elif Şafak, İmamoğlu'nun yayınladığı icraatlar bildirisini sosyal medya hesabından paylaşırken CHP'li adayın dil bilgisine dikkat çekerek destek verdi.

Şafak "Biliyorum,çok daha önemli nice konu var.Ama bir edebiyatçı olarak Ekrem İmamoğlu 'nun yapıcı, barışçıl üslübu, herkesi kucaklayan vizyonu kadar,Türkçeyi güzel kullanmasını da önemsiyorum.Nihayet "de" "da" ne vakit ayrı yazılır bilen bir politikacı." mesajını paylaştı.

ŞAFAK'A DİL BİLGİSİ ELEŞTİRİSİ

Elif Şafak'ın -de, -da üzerinden vermeye çalıştığı "dil bilgisine hakim" mesajı sosyal medya üzerinden eleştirilere hedef oldu. Sebebiyse siyasal bir konudan çok Şafak'ın yayınladığı mesajdaki imla ve yazım yanlışı hataları oldu.

"Bir edebiyatçı olarak" üslup kelimesini "üslüp" olarak yazan ve noktalama işaretleri konusunu es geçen Şafak, pek çok kullanıcı tarafından tiye alındı.

Ensonhaber

Yorumlar (2)
Nisa 2 yıl önce
Bu haberi yazan kardeşim, senin Türkçe dersin pek ileri düzey değildi galiba.. Ulan kadın ne demiş sen ne anlamışsın. Elif Şafak o mesajda diyor ki Ekrem İmamoğlu nun üslubunu,vizyonunu beğendiğim kadar Türkçeyi güzel kullanmasını da beğeniyorum. Ayrıca kelime ve imla hatası yapmış olabilir akıllı telefonlarda yazarken herkes yapar bunu.. Siz de amma abarttınız ha, bir şey hakkında yorum yapmadan iyi bir düşünün Türkiye'de sizin yüzünüzden bu kadar az açık fikirli insan var
ihsan 2 yıl önce
hepsi sahtekar bunalrın fetö elemanları
Günün Anketi Tümü
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?