Emekli edilen subaylardan YAŞ kararına tepki!

TSK’nın son YAŞ kararlarıyla emekli edilen subayları karara tepki gösterdi.

Emekli edilen subaylardan YAŞ kararına tepki!

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın dün, Yüksek Askeri Şura (YAŞ) kararlarını açıkladı. Kalın, 14 general ve amiralin üst rütbeye, 40 albayın ise general ve amiralliğe yükseltildiğini duyurdu.

YAŞ Toplantısı'nda alınan kararlar ise Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından imzalandı. YAŞ kararlarında, 15 Temmuz FETÖ’cü darbe girişimine karşı mücadele eden, Zeytin Dalı Harekatında başarıyla görev yapan bazı subayların görev sürelerinin dolmamasına rağmen emekli edildiği iddiaları tepkilere neden oldu.

BAŞTA ODA TV OLMAK ÜZERE MALUM MEDYA RAHATSIZ

Emekli Kurmay Albay Mustafa Önsel, Odatv’ye yaptığı YAŞ kararı değerlendirmesinde, "FETÖ’nün hedefine koyulan isimleri emekli ederek kimlere 'öpücük' gönderiyorsunuz” ifadelerini kullanmış ve karara tepkisini dile getirmişti.

"YANGINDAN MAL MI KAÇIRIYORSUNUZ"

Öte yandan TSK’nın emekli edilen bazı subayları YAŞ kararları sonrasında sosyal medya hesaplarından tepkilerini dile getirdiler.

İŞTE O TEPKİLER

Emekli Tümgeneral Ahmet Yavuz da YAŞ kararları için "Makul bulmak mümkün değildir" ifadelerini kullandı.

“Kardak Kahramanı” olarak bilinen eski SAT komandosu emekli Kurmay Albay Ali Türkşen de kişisel Twitter hesabından YAŞ kararlarına tepki gösterdi. Türkşen, “Bekleme süresi dolmadığı halde kadrosuzluktan emekli edecek ne gördünüz acaba? Bu ne telaş, yangından mal mı kaçırıyorsunuz” ifadelerini kullandı.

Emekli Deniz Kurmay Albay Bora Serdar da karar için “TSK’nın içine ‘politika kurdu’ girdiğinde ülke için ne denli korkunç durumlar yaşandığına tarih tanıktır” yorumunda bulundu.

Emekli Kurmay Albay Mustafa Önsel de ayrıca, kişisel Twitter hesabından YAŞ kararına tepkisini dile getirdi. Mustafa Önsel, FETÖ ile mücadele eden ve FETÖ'nün hedefinde olan subayların büyük bir kısmının emekli edildiğini belirtti. Önsel, YAŞ kararlarının kabul edilebilir olmadığını ifade etti.

AK PARTİ'Lİ İSİMDEN TEPKİ

Eski AK Parti Milletvekili Mehmet Metiner de YAŞ kararlarına tepki gösterdi. Kişisel Twitter hesabından  açıklamada bulunan Metiner, "FETÖ ile cansiperane mücadele eden ve bu yüzden FETÖ’cülerin ölüm listesinde olan değerli denizci komutanımız Cihat Yaycı’nın terfi almaması manidar olmanın ötesinde üzücü. Bu iş pek bir YAŞ" ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 02 Ağustos 2019, 14:52
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5