banner5

banner29

Emekli İstihbaratçı bombayı patlattı: Muharrem İnce parti kuruyor!

Eski İstihbarat Daire Başkanı Bülent Orakoğlu, CHP'li Muharrem İnce'nin bayram sonrasında yeni bir parti kuracağını açıkladı.

Gündem 29.07.2020, 12:08
Emekli İstihbaratçı bombayı patlattı: Muharrem İnce parti kuruyor!

Yeni Şafak gazetesi yazarı Bülent Orakoğlu'nın güvenilir kaynaklara dayandırdığı habere göre, CHP'li İnce bayram sonrası partisinden ayrılıp yeri bir oluşuma gidecek.

Eski İstihbarat Daire Başkanı ve Yeni Şafak gazetesi yazarı Bülent Orakoğlu,"Güvenilir kaynaklardan aldığım bir bilgiye göre Muharrem İnce’nin bayram sonrasında CHP’den kopacak bazı milletvekilleri ile yeni bir parti kurma hazırlığında olduğu belirtiliyor" iddiasında bulundu.

Geçtiğimiz hafta sonu gerçekleştirilen 37. CHP Kurultayı'na dair, "Kılıçdaroğlu’nun tek kazandığı seçim parti kongresi... Delegeleri ayarlıyor, her kongrede genel başkan seçiliyor. Zira delegeler lejyonerleştirilmiş." yorumunu yaptı.

Orakoğlu, "Aslında 37’nci Kurultay öncekiler gibi tam bir tiyatro. CHP’nin önemli isimlerinden olan Umut Oran’ın aday olacağı söylentilerine 'Demokrasicilik oyununun bir parçası olmam' cevabı gerçeğin ta kendisine işaret ediyor. Oysa Yeni CHP’nin kongresi ve Kılıçdaroğlu’nun kongre konuşması dostları ile birlikte iktidara yürüyen bir parti imajını veremiyor. Samimiyetsizlik, delegeler üzerinde baskı, kongrede yaşanan antidemokratik görüntüler, tek adam zihniyeti, küçük olsun benim olsun tavır ve stratejilerine yönelik uygulamalar hafızalara kazınıyor." değerlendirmesinde bulundu.

Yorumlar (1)
Günel 8 ay önce
Erdoğan Neden Gençler Üçün Yeni Parti Yapmır Çebhe Diger İnsanlar Parti Kurmağda Davam Edir Şu Partiler Türk Halkına Yardım Etmeyeçek Onlar Erdoğanın Partisin Yok Etmek İsteyir Kin Nifret İnsanları Neye Meçbur Burakır Dünyada Olan Savaşlardan Utansınlar Müherem İnçe Erdoğanla Bir Ayağlaşır Lider Olma Sevdası Seçkilerden Kalıp İnçe Babaçan Davudoğlu Gül İyi İnsan Deyil Vatan Millet Seven Şunları Yapmaz
Günün Anketi Tümü
Haftalardır kısıtlamalar nedeniyle evlerimizdeyiz. Sizce kısıtlamalar sona ermeli mi? Yoksa devam etmeli mi?
Haftalardır kısıtlamalar nedeniyle evlerimizdeyiz. Sizce kısıtlamalar sona ermeli mi? Yoksa devam etmeli mi?