banner29

Emekli vaiz TRT'den çağrıda bulundu: İstanbul Sözleşmesini iptal edin, zinayı suç sayın!

TRT 1'de yayımlanan “Ramazan Sevinci” programına katılan Emekli Vaiz Mustafa Akgül, hükümete çağrıda bulunarak “Ne olur kısa zamanda İstanbul Sözleşmesi ile zinanın suç olmaktan çıkarılması kararını iptal edin. Gelecek neslimizi kurtaralım.” dedi.

Gündem 11.05.2020, 14:11 11.05.2020, 14:31
Emekli vaiz TRT'den çağrıda bulundu: İstanbul Sözleşmesini iptal edin, zinayı suç sayın!

TRT 1’de Bekir Develi’nin sunumuyla ekrana gelen “Ramazan Sevinci” isimli programın dünkü konuğu olan İstanbul emekli baş vaizi Mustafa Akgül, İstanbul Sözleşmesi ve zinanın suç sayılmamasıyla ilgili dikkat çeken ifadeler kullandı.

Emekli vaiz Akgül, İstanbul Sözleşmesi ile zinanın suç olmaktan çıkarılması kararının iptal edilmesini istedi.

“Mevcut çektiğimiz sıkıntıdan dersimizi alalım.” diyen Akgül, şunları söyledi:

“Bana göre bardağı taşıran şey, zinanın suç olmaktan çıkarılması ve eşcinselliğin normal kabul edilmesi, bu bir insan hakkıdır veya insan tercihidir diye normal ilan edilmesi bardağı taşırmıştır. Türkiye’deki gayri Müslümlerden oluşan bir parti yok. Bütün parti liderlerine sesleniyorum ve diyorum ki ne olur kısa zamanda bir araya gelin ve şu İstanbul Sözleşmesi ile zinanın suç olmaktan çıkarılması kararını iptal edin. Gelecek neslimizi kurtaralım. Mevcut çektiğimiz sıkıntıdan dersimizi alalım. Mesaj iletmek istiyorum; ne olur bunları çağdaş davranışlar olarak görmenin bize bir faydası yok diye altını çiziyorum.” 

İLKHA

Yorumlar (3)
Ahmet Balcı 13 ay önce
Daima ak partiye oy veren biri olarak aile birliğinin yuvaların dağılmasının sebebi olarak İstanbul sözleşmesinin derhal kaldırılmasını rica ediyorum
Fedayi 13 ay önce
Bu ğündemden düşmeyen sözleşmeyi neden uzatır reis masasına geldi ve milleti rahatsız ediyor ve kamuyuda rahatsız ediyor ve ğündem olan zina ve diger rezil homoseksuel..lerinde biraz desturlamasına gerek duyulacak kanunun cıkarılması gerekir
muharrem.unukur26@gmail.com 13 ay önce
Aynen katılıyorum incelemeden mi kabul ettiler...
Günün Anketi Tümü
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?