'Emin Çölaşan kafirdir hanımı da hain'

Sözcü yazarı Aytunç Erkin, FETÖ lideri Fetullah Gülen tarafından yazıldığı belirtilen ‘Emin Çölaşan, Hulusi Ayvalı, İlhan Selçuk kafirdirler’, (…) Tansel Çölaşan, Emin Çölaşan'ın hanımı ki ADD'nin başkanı imiş. Çok hainler’ ifadelerini köşesinde paylaştı.

'Emin Çölaşan kafirdir hanımı da hain'

İddianamede FETÖ lideri Fethullah Gülen’in notlarının olduğunu hatırlatan Aytunç Erkin“Bu notlarda Gülen'in, ‘Emin Çölaşan, Hulusi Ayvalı, İlhan Selçuk kafirdirler’, (…) Tansel Çölaşan, Emin Çölaşan'ın hanımı ki ADD'nin başkanı imiş. Çok hainler’ dediğine yer verilir” ifadelerine yer verdi.

Aytunç Erkin’in yazısı şöyle:

‘Tarih 13 Temmuz 2016… Ankara Cumhuriyet Savcısı Serdar Coşkun'un hazırladığı Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) Çatı İddianamesi, Ankara 4. Ağır Ceza Mahkemesi'ne sunulur. 75 sanıklı “çatı davası”nda örgütün nihai amacının devleti tüm kurumlarıyla ele geçirip anayasal düzeni değiştirerek, cemaat zümre egemenliğine dayalı teokratik totaliter rejim kurmak olduğu…2006'dan itibaren planlı ve sistemli iş birliğiyle yargısıyla, medyasıyla, kamu kurumlarında kitlesel tasfiyelere neden olan operasyon ve soruşturmalara başladığı kaydedilir.

666 sayfalık iddianamenin genel bilgiler başlıklı ilk bölümünde, örgüt üzerine yazılmış ve yapısı hakkında detaylı bilgiler veren kitapların bir kısmının isimleri sayılır. İddianamenin “FETÖ teşkilat yapısı” başlıklı 5. bölümünde ise, Isparta'da bir şüphelinin bilgisayarında bizzat örgüt lideri Fetullah Gülen'den geldiği belirtilen talimat ve el yazısı notlara atıfta bulunuldu. Bu notlarda Gülen'in, “Emin Çölaşan, Hulusi Ayvalı, İlhan Selçuk kafirdirler”, (…) Tansel Çölaşan, Emin Çölaşan'ın hanımı ki ADD'nin başkanı imiş. Çok hainler'' dediğine yer verilir.

Güncelleme Tarihi: 06 Ekim 2019, 15:47
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5