Eminevim'in kurucusu Emin Üstün son yolculuğuna uğurlandı!

Faizli sistemin belini kırarak milyonlarca garibanın duasını alan Emin Şirketler Grubu Onursal Başkanı Abdurrahman Emin Üstün dualarla uğurlandı. Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Camii’ndeki cenaze namazına Mustafa Karahasanoğlu ve Nuri Karahasanoğlu da katıldı.

Eminevim'in kurucusu Emin Üstün son yolculuğuna uğurlandı!

Yüzbinlerce kişiyi faiz belasından uzak tutarak ev ve otomobil sahibi yapan Emin Şirketler Grubu’nun Onursal Başkanı Abdurrahman Emin Üstün, dün dualarla omuzlarda ebedi aleme uğurlandı. Marmara İlahiyat Fakültesi Camii’nin avlusu binlerce seveniyle dolarken, iş ve siyaset dünyasının önemli isimleri de cenazeye akın etti. Türkiye’nin kalkınması için mücadele eden hayırsever işadamı Üstün’ü Hakk’a yolcu ettik.

Ömrünü İslam’a adadı

Ömrünü İslam davasına adayan ve milyonların hayallerini gerçekleştirmesinde öncülük eden Üstün’ü son yolculuğunda yalnız bırakmak istemeyen binlerce kişi dün ikindi namazına müteakiben kılınacak cenaze namazı için Marmara İlahiyat Fakültesi’nin avlusuna akın etti. Faiz sistemini yenen ve kredi belasına bulaşmadan ev ve araba almanın yolunu açan Üstün, bu alanda bir ekol oluşturmayı da başarmıştı. Mustafa Karahasanoğlu, Nuri Karahasanoğlu ve Serdar Uslu da, Üstün’ün cenaze namazında saf tuttu. Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez’in yanı sıra MÜSİAD Başkanı Abdurrahman Kaan ve birçok önemli isim de Üstün’ü ebedi aleme uğurlamak için camiye geldi. Namaz sonrası tekbirler eşliğinde omuzlara alınan Üstün’ün cenazesi, Karacaahmet Mezarlığı’na yine aminler eşliğinde defnedildi.

150 bin kişiyi ev sahibi yaptı

Türkiye’de 150 binin üzerinde kişiyi ev ve otomobil sahibi yapan Emin Üstün, aynı zamanda Eminevim, Eminotomotiv, Eminotomotiv 2. El, Emin Gayrimenkul Geliştirme, Emin Tarım ve Hayvancılık, Emin Enerji ve Emin Sigorta şirketlerini bünyesinde barındıran Emin Grup’un Onursal Başkanlığı’nı yürütüyordu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5