banner5

banner29

Enginyurt'tan Oda TV'nin haberine tepki! 'Bir bürokratla tartışmamı...'

MHP Milletvekili Cemal Enginyurt, 2000 yılında Ordu’da dönemin Sağlık Bakanı ile yaşadığı diyaloğu AK Parti iktidarı döneminde yaşanmış gibi bir bakış açısıyla haberleştiren ve algı operasyonu yürüten karanlık Oda TV’ye tepki gösterdi.

Gündem 12.01.2020, 14:22
Enginyurt'tan Oda TV'nin haberine tepki! 'Bir bürokratla tartışmamı...'

Yaptığı asılsız haberlerle dikkat çeken Oda TV bu haberlere bir yenisini daha ekledi.

Ordu'da bir toplantıda Gürgentepe Devlet Hastanesi ile ilgili konuşan MHP Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt’un 2000 yılında dönemin Sağlık Bakanı ile ilgili olarak anlattığı bir olayı çarpıtan Oda TV olayı yeni yaşanmış gibi haberleştirdi.

Karanlık oda’nın yayınladığı söz konusu videoda; arkadaşlarının kendisine Gürgentepe Devlet Hastanesi'nin Sağlık Bakanı aracılığıyla kapatıldığını aktardığını söyleyen Enginyurt, ismini vermediği bir Sağlık Bakanı'nın boğazından tuttuğunu ifade ederek, "'Lan' dedim 'y....k, hastane mi yaptın da kapatıyon' dedim. 'Sana on dakika süre veriyorum'" dediğini belirtti.

ENGİNYURT YALANLADI

Karanlık Oda’nın operasyonel haberiyle ilgili sosyal medya hesabından açıklama yapan Enginyurt, olayın AK Parti döneminde değil, 57. hükümet döneminde gerçekleştiğini söyledi.

Enginyurt paylaşımında, "Oda tv, 2000 yılında Ordu Gürgentepe hastahanesini kapatan bir bürokratla tartışmamı, sanki bu dönemde olmuş gibi haber yapmış. Olay 2000 yılında olmuştur. Gürgentepe Devlet hastanesi bu dönem de yeni açılmıştır.Olay Ak Parti döneminde değil, 57.hükümet dönemin de gerçekleşmiştir" ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Haftalardır kısıtlamalar nedeniyle evlerimizdeyiz. Sizce kısıtlamalar sona ermeli mi? Yoksa devam etmeli mi?
Haftalardır kısıtlamalar nedeniyle evlerimizdeyiz. Sizce kısıtlamalar sona ermeli mi? Yoksa devam etmeli mi?