banner29

Erbakan’dan Cumhur İttifakı’na destek!

Yeniden Refah Partisi lideri Fatih Erbakan, 31 Mart mahalli idareler seçiminde CHP-HDP-İP-Saadet İttifakına karşı Cumhur İttifakı’nı destekleme kararı aldı.

Gündem 07.03.2019, 00:49
Erbakan’dan Cumhur İttifakı’na destek!

AK Parti ve MHP’den oluşan Cumhur İttifakı’na sürpriz bir destek geldi. 31 Mart mahalli iradeler seçimlerine katılmayan Yeniden Refah Partisi’nin Genel Başkanı Fatih Erbakan’ın partililere, CHP, PKK’nın siyasi uzantısı HDP, İP ve Saadet Partisi’den oluşan Zillet İttifakı’na karşı Cumhur İttifakı’nın desteklenmesi talimatını verdi. Erbakan’ın resmi olarak duyurmadığı karara göre sahada ortak çalışma olmayacak, ortak miting de şimdilik söz konusu değil, ancak Yeniden Refah Partisi’ni destekleyen seçmenler, sandıkta Cumhur İttifakı’ndan yana tercihlerini kullanacak.

SAADET PROJESİ ÇÖKÜYOR

Yeniden Refah Partisi, Zillet İttifakı’na da büyük darbe vuracak. Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi ve Adıyaman için PKK terör örgütünün siyasi uzantısı ile bile ortaklık kurmaktan çekinmeyen, AK Parti karşıtı proje partisi Saadet Partisi’nin, Fatih Erbakan’ın hamlesi karşısında bozgun yaşamasına kesin gözüyle bakılıyor. 24 Haziran öncesi oylarının yüzde 15’in üzerinde olduğunu söyleyen ancak sandıkta yüzde 0.9’u zor bulan Temel Karamollaoğlu yönetimindeki Saadet’in 31 Mart seçimlerin yüzde 0.5’e kadar gerileyebileceği ve 31 Mart’ın ardından tarihe karışabileceği ifade ediliyor.

DİN DÜŞMANI CHP

Öte yandan Fatih Erbakan, 24 Haziran seçimlerinden öncede Saadet’in CHP ile kurduğu ittifaka şiddetle karşı çıkarken, Saadet’in bu ittifakla 2-3 milletvekili elde edeceğini, ancak bunun karşılığında Saadet’in oylarıyla “Din düşmanı” olarak tabir ettiği CHP’nin daha fazla milletvekilini Meclis’e sokacağını aktarmıştı. Erbakan, önceki günlerde Erbakan Vakfı tarafından düzenlenen “Necmettin Erbakan'ı Anma" programında AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş ile olan yakınlığıyla desteğini göstermişti.

Yorumlar (1)
Saçma haber 2 yıl önce
Yalan haber yapmayın kamuoyuna açıklama yapıldı böyle bir şey yok yalan haber yakismiyor gözden düştünüz
Günün Anketi Tümü
Haftalardır kısıtlamalar nedeniyle evlerimizdeyiz. Sizce kısıtlamalar sona ermeli mi? Yoksa devam etmeli mi?
Haftalardır kısıtlamalar nedeniyle evlerimizdeyiz. Sizce kısıtlamalar sona ermeli mi? Yoksa devam etmeli mi?