banner5

banner29

Ercüment Ovalı hakkında şok iddia! O davadan yargılanmış...

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın yalanını ortaya çıkardığı Ercüment Ovalı’nın 2004 yılında Sağlık Bakanlığı’nın onay vermediği bir aşıyı kanser hastaları üzerinde para karşılığında deneyerek 26 kişinin ölümüne sebep olduğu iddia edilerek yargılandığı belirtildi.

Gündem 19.04.2020, 14:35 19.04.2020, 14:54
Ercüment Ovalı hakkında şok iddia! O davadan yargılanmış...

Yeniakit Gazetesi'nin haberine göre, sosyal medyada yaptığı coronavirüs ilacı paylaşımıyla tartışmalara neden olan Prof. Dr. Ercüment Ovalı’ya Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tepki gösterdi.

Koca, "Sözü edilen ilaç uluslararası bir ilaç firmasının patentli ilacı. İlaç ve aşı işi hem milli hem stratejik bir iştir. Sosyal medya üzerinden yapılmaz. Dünyada araştırmanın nasıl yapılacağı bellidir, sosyal medya üzerinden insanların umudu ile oynanamaz.Türkiye'de ruhsatlı ilacın Covid-19'da faydalı olduğuna dair klinik çalışmaların başladığını biliyoruz" ifadelerini kullandı.

26 kişinin ölümüne sebep olmaktan yargılandı

Öte yandan Ovalı’nın 2004 yılında Sağlık Bakanlığı’nın onay vermediği bir aşıyı kanser hastaları üzerinde para karşılığında deneyerek 26 kişinin ölümüne sebep olmaktan yargılandığı belirtildi.

Yorumlar (2)
Kul 10 ay önce
Biz önce strateji bürokrasiyi önemseriz.once onları aşalım.
Musa 10 ay önce
Fetoculer in gazetesi zaman çok ugraşmıştı bu hocayla sizinde farkınız kalmadı zaman gazetesiyle ayıptır ayıp müslüman her şeye inanmaz azıcık araştırın günahtır
Günün Anketi Tümü
Whatsapp Sözleşmesi'ni kabul ettiniz mi?
Whatsapp Sözleşmesi'ni kabul ettiniz mi?