banner29

Erdoğan: AB sözünü tutmuyor

Erdoğan, Maltalı mevkidaşı Coleiro Prece ile Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Sandıktan çıkana saygı duyacaksınız. Sandıktan çıkana eğer saygı duymuyorsanız bunun adı demokrasi değildir" dedi.yapıyor.

Gündem 24.01.2019, 18:52 24.01.2019, 19:28
Erdoğan: AB sözünü tutmuyor

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde Malta Cumhurbaşkanı Marie-Louise Coleiro Preca ile ortak basın toplantısı düzenledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Sandıktan çıkana saygı duyacaksınız. Sandıktan çıkana eğer saygı duymuyorsanız bunun adı demokrasi değildir. Demokrasinin mücadelesini verenlerin, dünyada demokrasi mücadelesi verenlerin ve sandıkta çıkanların yanında yer alması gerekir" dedi.

'AVRUPA BİRLİĞİ'NİN VERMİŞ OLDUĞU SÖZ YERİNE GELMİYOR'

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Avrupa Birliği'nin Türkiye'ye göç sorunu noktasında vermiş olduğu sözü yerine getirmediğini belirterek, "Daha önce bizlere 3 artı 3, 6 milyar euro olarak verilmiş olan sözün ne yazık ki şu anda adeta bir çeyreği verilmiş durumda" diye konuştu.

MALTA CUMHURBAŞKANI: TÜRKİYE'NİN AB'YE KATILIMINI DESTEKLEMEYE DEVAM EDECEĞİZ

Malta Cumhurbaşkanı Preca, "Malta olarak Türkiye'nin AB'ye katılımını desteklemeye devam edeceğiz. Müreffeh bir Avrupa ve bölge için bu gerekli" diye konuştu.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?