banner29

Erdoğan açıkladı! Çoklu baro gibi çoklu tabipler birliği de olacak...

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Çoklu baro sisteminde olduğu gibi TTB ve diğer meslek kuruluşlarında da benzer çalışma yapmak zorundayız" dedi.

Gündem 14.10.2020, 17:48
Erdoğan açıkladı! Çoklu baro gibi çoklu tabipler birliği de olacak...

AK Parti TBMM Grup Toplantısı'nda konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türk Tabipleri Birliği'nin yeni başkanı seçilen Şebnem Korur Fincancı hakkında önemli açıklamalarda bulundu.

"TERÖR ÖRGÜTÜNDEN BİRİSİNİ GETİRİP BAŞINA KOYUYORLAR"

Erdoğan, "Çözülmesi gereken bir mesele de meslek kuruluşlarının sürdürülemez yapısıdır. TBB başta olmak üzere, terör örgütünden birisini getirip başına koyuyorlar. Ne zamandan beri terörle içiçe olanlar TBB gibi önemli bir kuruluşun başına geçebiliyor. Bunun adı demokratik bir yaklaşım değildir. Bunun adı terör örgütlerinin STK'lara el koymasıdır. Biz bunlara hastalarımızı nasıl teslim edeceğiz. Nasıl bunlardan şifa arayacağız. Teröristten bu beklenir mi?

"BU KURULUŞLAR AMAÇLARINDAN SAPMIŞTIR"

Görevlerine mahkeme kararıyla son verilebileceği hükmü vardır. TBB açıkça anayasaya aykırı faaliyet içerisindedir. Çoklu baro sistemi gibi bir çalışmayı bu yönde de yapmak durumundayız. Bu kuruluşlar amaçlarından sapmıştır." ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Aşı hakkında ne düşünüyorsunuz?
Aşı hakkında ne düşünüyorsunuz?