banner30

banner29

Erdoğan böyle uyarmış: Aman Süleyman, buna dikkat!

Abdulkadir Selvi, "Aman Süleyman, dikkat" başlıklı yazısında, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'yu arayıp göçmenler konusundaki uyarısını aktardı.

Gündem 06.03.2020, 18:10
Erdoğan böyle uyarmış: Aman Süleyman, buna dikkat!

Hürriyet gazetesi yazarı Abdulkadir Selvi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile İçişleri Bakanı Süleyman Soylu arasında gerçekleşen diyaloğu yazdı. Selvi'nin köşesinde 'Aman Süleyman dikkat' başlıklı kısım şu şekilde:

27 Şubat günü İdlib’de 34 askerimizin şehit edildiği gece, Avrupa’ya geçmek isteyen göçmenlerin önündeki engel kaldırıldı. Göçmenler, buldukları araçlarla Yunanistan sınırına gidiyorlar. Yunan polisinin denizin ortasında mültecilerin botlarını kesici aletlerle delmesi, dayak atması, sınıra yığılan kadın ve çocuklara sis bombasıyla müdahale etmesi ve açılan ateş sonucunda ölümler olması nedeniyle büyük trajediler yaşanıyor.

Yunanistan’ın yaptığının binde birini biz yapsak ayağa kalkacak olan Batı dünyası ise Yunanistan’a destek olmak için seferber olmuş durumda. Batı’nın çifte standardını ilk kez yaşamıyoruz ama artık bundan sonrası onların sorunu diyoruz. Çünkü Ankara uzun bir süre göçmenlerin Avrupa’ya geçişine engel olmama kararında. Şimdiye kadar “Ensar ruhuyla” 3.5 milyon Suriyeliyi barındıran Türkiye’nin, göçmenlere reva görülen muameleyi keyifle izlediği düşünülmesin. CNN Türk’te ‘Tarafsız Bölge’ programında İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’yla birlikteydik. Soylu, “Bu iş başladığı günden bu yana Sayın Cumhurbaşkanı beni her gün arıyor, ‘Aman Süleyman, denizden geçişlere müsaade etmeyin. Kadınların, çocukların zarar görmemesi lazım’ diyor” dedi. Tam da yerinde bir hassasiyet. Çünkü sınır kapılarının açıldığı günden bu yana yeni Aylan bebeklerin ölmemesi için elimiz yüreğimizde...

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye erken seçime gitmeli mi?
Türkiye erken seçime gitmeli mi?