banner29

Erdoğan'dan 2 ile müjde!

Başkan Erdoğan Elazığ ve Malatya depremlerinin ardından başlanan konut inşaatlarının son aşamaya geldiğini ifade ederek 'Her iki ilde de 2+1 konutlar şerefiye bedellerine göre 510 ile 725 lira arasında aylık ödeme ile vatandaşlarımıza teslim edilecektir. 3+1 konut için 730 ile 935 lira arasında bir bedel belirlenmiştir.' dedi.

Gündem 21.09.2020, 21:37
Erdoğan'dan 2 ile müjde!

Başkan Erdoğan, kabine toplantısının ardından açıklamalarda bulundu.

Elazığ ve Malatya depremlerinin ardından başlanan konut inşaatlarının son aşamaya söyleyen Erdoğan şu ifadeleri kullandı;

Bütün bu konutlar kısa bir zaman sonra bizzat benim de katılacağım törenlerle sahiplerine teslim edilecektir. Vatandaşlarımızın bu konutlar için ödeyeceği bedelleri tespit ettik. Her iki ilde de 2+1 konutlar şerefiye bedellerine göre 510 ile 725 lira arasında aylık ödeme ile vatandaşlarımıza teslim edilecektir. 3+1 konut için 730 ile 935 lira arasında bir bedel belirlenmiştir. Köy evlerinde ahırsız olanlarda 790 lira ahırlı olanlarda 905 lira aylık ödemeler yapılacaktır. Ödemeler 20 yıl vade ve faizsiz olarak gerçekleştirilecektir.

Altyapı hizmetleri bedelsiz olarak yapılmıştır. Maliyetlerden yüzde 40 düzeyinde indirime gidilmiştir. Elazığ ve Malatya'daki vatandaşlarımıza konutların hayırlı olmasını diliyorum.

Yorumlar (2)
yılmaz bay 10 ay önce
ALLAHına gurban gurban çok güzel haber .bizde doğanyoldan selamlarımızı du a larımızı iletiyoruz.
yılmaz bay 10 ay önce
Bir nezari peygamber kömürü elmasa çevirir numine istersen islamdan önce ömer islamdan sonra ömer illada ömer illada ömer.
Günün Anketi Tümü
Aşı hakkında ne düşünüyorsunuz?
Aşı hakkında ne düşünüyorsunuz?