banner29

Erdoğan'dan AB'ye net mesaj! 'Biz çekilmeyeceğiz siz bizi göndereceksiniz...'

Dünya İnsan Hakları Günü kapsamında düzenlenen "Her İnsan Bir Dünya" etkinliğinde konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan Avrupa Birliği sürecini değerlendirdi. Türkiye'yi Müslüman bir ülke olduğu için AB'ye almadıklarını dile getiren Erdoğan, "Biz kendimiz çekilmeyeceğiz, siz göndereceksiniz" dedi.

Gündem 10.12.2019, 15:45
Erdoğan'dan AB'ye net mesaj! 'Biz çekilmeyeceğiz siz bizi göndereceksiniz...'

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Dünya İnsan Hakları Günü kapsamında düzenlenen "Her İnsan Bir Dünya" etkinliğine katılarak gençlerin sorularını yanıtladı. Erdoğan "Avrupa Birliği'ni insan hakları açısından önemli görüyor musunuz?" sorusuna da cevap verdi.

Türkiye'nin Müslüman bir ülke olduğu için Avrupa Birliği'ne alınmadığını söyleyen Erdoğan, "Bizi Avrupa Birliği'ne almıyorlar. Diyorlar ki sizin nüfusunuz çok fazla. Aslında gerçek sebep bu değil. Gerçek sebep biz Müslümanız. Çünkü Avrupa Birliği üyesi ülkeler içerisinde, halkı Müslüman olan başka bir ülke yok. Fakat buna rağmen, 'biz çekilelim' diyorsanız biz sabrediyoruz. Ama biz kendimiz çekilmeyeceğiz, siz göndereceksiniz" diye konuştu.

Erdoğan, "Bundan 17-18 sene önce AB'ye muhtaç bir Türkiye vardı, şimdi yok. Artık biz kendi hesabımızı görüyoruz. Artık değişen bir Türkiye var" dedi.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?