banner29

Erdoğan'dan askerlere Suriye mesajı!

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar'ın telefonu aracılığıyla sınırdaki askerlere seslendi: Afrin'de tarih yazdınız, bundan sonraki süreçte de inşallah bu aynı kararlılıkla devam edecektir.

Gündem 01.01.2019, 14:38
Erdoğan'dan askerlere Suriye mesajı!

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar'ın telefonu aracılığıyla sınırdaki askerlere seslendi.

İnceleme ve denetlemelerde bulunmak üzere sınır bölgesine giden Bakan Akar ve komutanlar, Süleyman Şah Türbesi'nde dua etti, faaliyetlere ilişkin bilgi aldı. Türbe çevresindeki mevzileri gezen Akar, nöbet tutan askerlerle tek tek sohbet etti, sınır hattında incelemelerde bulundu.

Akar, ziyaretin sonunda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile telefonla görüştü. Bakan Akar'ın beraberinde Genelkurmay Başkanı Orgeneral Güler ve kuvvet komutanlarıyla Süleyman Şah Türbesi'ne geldiklerini belirtmesinin ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan, türbenin önemine dikkati çekerek şunları söyledi:

Sizlere emanet

"Bu süreç içerisinde çok farklı bir dönemi Cerablus'ta, Afrin'de yaşadık ve Süleyman Şah'da sürekli olarak hep belli sıkıntılarla karşı karşıya kaldık. Fakat nakli kubur yapıldıktan sonra Süleyman Şah'ta yeni bir dönem başladı.

Akar, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuşmasını telefonu üzerinden askerlere dinletti.

Şu anda malum 120 dönüm kadar bir arazi içinde Süleyman Şah Türbesi ve çevresiyle birlikte Türk Silahlı Kuvvetleri, kendisinin tarihiyle özdeş hale gelmiş olan Süleyman Şah'ın inanıyorum ki bundan sonraki süreci çok daha farklı olacaktır, çok daha önemli olacaktır, çok daha önemli bir işaret fişeği olacaktır. Özellikle burası sizlere, bizlere emanettir. Dolayısıyla bizler de bu emanetimize sonuna kadar sahip çıkacağız."

Erdoğan, ayrıca "Afrin'de tarih yazdınız, bundan sonraki süreçte de inşallah bu aynı kararlılıkla devam edecektir" ifadesini kullandı.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Aşı hakkında ne düşünüyorsunuz?
Aşı hakkında ne düşünüyorsunuz?