banner29

Erdoğan'dan balıkçılara müjde! 'O kanunlar değişecek!'

Poyrazköy Limanı'nda balık av sezonunun açılışını yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Balıkçılarımızın hasretle beklediği Su Ürünleri Kanunu'ndaki değişikliği teknik düzeyde tamamladık." açıklamasında bulundu.

Gündem 31.08.2019, 23:03
Erdoğan'dan balıkçılara müjde! 'O kanunlar değişecek!'

Ülke genelindeki denizlerde balıkların sağlıklı üremesi için 15 Nisan'da başlayan av yasağı 1 Eylül itibariyle sona erecek. Av yasağının kalkmasını heyecanla bekleyen balıkçılar "vira bismillah" diyerek kısmetleri için teknelerle denize açılacak ve ağ atacak.Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Poyrazköy Limanı'nda balıkçılarla bir araya gelerek yeni av sezonun açılışını yaptı. Denizlerde bereketli ve hayırlı bir sezon temennisinde bulundu.

Yeni sezon açılışına Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın ve kooperatif temsilcileri de katıldı.

"SU ÜRÜNLERİ KANUNU'NDAKİ DEĞİŞİKLİĞİ TEKNİK DÜZEYDE TAMAMLADIK"

Açılışta vatandaşlara ve balıkçılara hitaben bir konuşma da yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, denizlerin kirletilmesineve balıkların yanlış avlanma nedeniyle yok olmasına dikkat çekt.

Balıkçılara bir müjde de veren Erdoğan, "Balıkçılarımızın hasretle beklediği Su Ürünleri Kanunu'ndaki değişikliği teknik düzeyde tamamladık" açıklamasında bulundu.

Konuşması sonrası Erdoğan tekneye çıkarak ilk balık avını başlattı.Program kapsamında denize Beykoz'a özgü kalkan balığı da bırakıldı.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Aşı hakkında ne düşünüyorsunuz?
Aşı hakkında ne düşünüyorsunuz?