banner29

Erdoğan'dan CHP'ye ince ayar! 'Siz zaten iktidar olamazsınız'

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan İslam Bilim ve Teknoloji Tarihi Sergisi açılışında konuştu ve Kanal İstanbul'a dair tehditler savuran CHP'ye cevap verdi.

Gündem 23.12.2019, 14:08
Erdoğan'dan CHP'ye ince ayar! 'Siz zaten iktidar olamazsınız'

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul Havalimanı’nda,” Modern Bilimin Öncüleri İslam Bilim ve Teknoloji Tarihi Sergisi Açılışı ile Prof. Dr. Fuat Sezgin Yılı Kapanış Töreni’ne konuşuyor. Erdoğan konuşmasında Kanal İstanbul ile ilgili yapılan eleştirilere sert yanıt vererek "Kanal İstanbul projesi hayata geçecek. Birileri Kanal İstanbul projesini yaptırmayız diyor daha şimdiden müteahhitlere tehditler savuruyor. Sen zaten iktidara gelemeyeceksin ki… Bu millet bu ülkede size iktidar vermez. Siz yapılacak her şeyin önüne dikilen bir anlayışsınız. Dikili ağacınız yok. Dikili ağaçları söken bir zihniyetsiniz" ifadelerini kullandı.

Bilim tarihinin bugünkü kaynakları büyük ölçüde Avrupa referanslıdır. Bu Oryantalist bakış açısıdır.  Avrupalı Bilim adamları da bilir ki, kendileri bu birikimle tanışmamışken İslam şehirlerinde bilim çok ileri gitmiştir. Müslüman alimleri yok saymak kasıtlı değilse, cehaletle izah edilebilir. 

Fuat Sezgin hocamız İslam medeniyetimizin köklü tarihini ortaya yeniden çıkarmıştır. üniversiteler yıllarca asıl işleri yerine öğrencilerin kılık kıyafetleriyle uğraştığı için ilimde ilerleyemiyordu. 

"BU MİLLET SİZE İKTİDAR VERMEZ"

Dün denizaltı filomuzun ilkini dün itibariyle denize indirdik. Savunma Sanayii'nde 700 tane projeyi aynı anda devam ettiriyoruz. Cuma günü otomobilimizin tanıtımına katılacağız. 

Uzaydan denizlerin altına kadar her yerde tüm zenginlikleri keşfetme içindeyiz. 

Yanı başımızda Kanal İstanbul Projesi var. Bazıları yaptırmayız. Müteahhitlere sakın ha diyorlar "Biz iktidara gelirsek size para vermeyiz." Siz zaten iktidara gelemezsiniz. Sizin bu ülkede dikili ağacınız yok. 

"BUNLARA KALSA HİÇBİR PROJE OLMAZDI"

Bunlar gezici. Biz ise 1 günde 11 milyon fidan ve ağacı diken bir ik0tidarız farkımız bu.

Bir İstanbul boğazımız var. Siz Independent olayını unutuyor musunuz. Hepsinden öte Montrö anlaşması Türkiye’ye kazandırmıştır ne kaybettirmiştir. Bunu hiç düşündünüz mü?

Bunlara sorsanız Marmaray da , Yavuz Sultan Selim köprüsü de, Osmangazi köprüsü de olmazdı.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?