banner30

banner29

Erdoğan'dan koronavirüs hakkında yeni mesaj

Başkan Recep Tayyip Erdoğan, koronavirüs salgını nedeniyle ev telefonlarından sesli mesaj ile “evde kal” uyarısında bulundu.

Gündem 22.03.2020, 14:31
Erdoğan'dan koronavirüs hakkında yeni mesaj

Başkan Erdoğan, koronavirüs salgını nedeniyle, mecbur kalmadıkça dışarı çıkılmaması ve evde kalınması uyarısında bulundu. Erdoğan’ın sesli mesajı telefon araması olarak vatandaşlara ulaşıyor.

Başkan Erdoğan mesajında şu ifadelere yer verdi:

"koronavirüse karşı amansız bir mücadele yürütüyoruz. Bu virüs en çok yaşlıları ve kronik hastalığı bulunanları etkiliyor. Bildiğiniz gibi ülkemiz, tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs ile amansız bir mücadele veriyor. Virüsün ülkemizde vatandaşlarımız arasında bulaşıcı etkisinin en az seviyede tutulması için gece gündüz çalışıyoruz. Virüs, en fazla yaşlı ve kronik hastalığı olan vatandaşlarımıza bulaşıyor, en çok bu iki grubun ölümüne sebep oluyor. Bu bilgiyi aklınızdan hiçbir zaman çıkarmadan, kendinize ve etrafınızdaki yaşlı ya da kronik hastalık taşıyan yakınlarınıza dikkat etmenizi istirham ediyorum.

Sosyal mesafeyi olabildiğince artırmalı ve en önemlisi zorunda olmadıkça kesinlikle evden dışarı çıkmamalısınız. Bu süreçte, başta Sağlık Bakanlığımız olmak üzere resmi kurum ve kuruluşlarımızın açıklamalarını dikkatle takip etmelisiniz. Kamu hizmetlerinde, alışverişte, yakınlarımızla iletişimde ve daha birçok aktivitede internet teknolojisini ve telekomünikasyon imkanlarını kullanmaya, ibadetlerimizi evlerimizde eda etmeye, mümkün olduğunca ziyaretçi kabul etmemeye ve vaktimizi evlerimizde geçirmeye özen gösterelim.

Koronavirüs ile vermiş olduğumuz bu mücadelede yanımızda duran ve sorumluluk bilinciyle hareket eden tüm vatandaşlarıma şahsım ve milletim adına teşekkürlerimi sunuyorum. Bu zor günleri de inşallah hep birlikte atlatacağız. Kalın sağlıcakla."

Yorumlar (1)
Günel 1 yıl önce
REÇEP TAYYIP ERDOĞAN Gibi Lider 15 Temuzda Çağrı Yapdı İnsanlar KÜÇELERE ÇIKARAĞ TÜRK HALKIN BAYRAĞIN KORUDU ŞEHİD VERDİ VİRÜS SAVAŞIDA HEP EYNİ SAVAŞ GİBİ VİRÜS SAVAŞINDA ÖZÜNÜZÜ KORUYUN ÇAĞRISIN KABUL EDİN KÜÇEYE ÇIKMAYIN ALLAH KORUSUN İNSANLAR VİRÜSLA ALAY EDİP ÖLSE NE OLAR KÖTÜ İNSANLAR VİRÜSU REKLAM GİBİ KABUL EDİR DOĞRU DEYİL EVDEN BAYIRA ÇIKMAMAĞI KABUL EDİN AZERİDE TÜRKÜDE ŞU ÇAĞRINI KABUL ETMELİ KÖTÜ BİR İŞ OLDUĞDA GÜNAHKAR AKTARMAYIN GÜNAHKAR SİZ OLAÇAĞSINIZ ERDOĞAN GİBİ LİDERİN SESİ AZERBAYÇANA KADER GELİR SİZ TÜRKLER NEDEN DUYMURSUNUZ
Günün Anketi Tümü
Aşı hakkında ne düşünüyorsunuz?
Aşı hakkında ne düşünüyorsunuz?