banner30

banner29

Erdoğan'dan Lübnan’a başsağlığı mesajı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Lübnan’da meydana gelen patlama ile ilgili şahsi Arapça hesabından paylaşımda bulundu.

Gündem 05.08.2020, 01:14

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Lübnan’da meydana gelen patlama ile ilgili şahsi Arapça hesabından paylaşımda bulundu. Erdoğan, "Beyrut'ta meydana gelen patlamada hayatını kaybedenlerin yakınlarına başsağlığı, yaralılara acil şifalar diliyorum. Türkiye olarak her zaman Lübnan'ın ve Lübnanlı kardeşlerimizin yanında olacağız" ifadelerini kullandı.

LÜBNAN CUMHURBAŞKANI MİŞEL AVN İLE TELEFONDA GÖRÜŞTÜ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Lübnan Cumhurbaşkanı Mişel Avn ile telefonda görüştü. Cumhurbaşkanı Erdoğan görüşmede, Lübnan’ın başkenti Beyrut’ta meydana gelen patlamada hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yaralılara şifa dileyerek, Lübnan halkına geçmiş olsun temennisinde bulundu.

LÜBNAN'DA NE OLMUŞTU?

Lübnan'ın başkenti Beyrut'taki limanda çok şiddetli bir patlama meydana geldi. Kilometrelerce çaptaki bölgeye ciddi hasar veren patlamada 50 kişi hayatını kaybetti, 2 bin 200 kişi yaralandı. Yaralananların arasında 2 Türk vatandaşı da var. Lübnan Başbakanı patlamadan sonra yaptığı ilk açıklamada, "Lübnan'da bugün yaşanan felaketin sorumlularından hesap sorulacak" ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye erken seçime gitmeli mi?
Türkiye erken seçime gitmeli mi?