banner30

banner29

Erdoğan'dan o soruya bomba cevap! 'Putin neden tavır değiştirdi?'

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 5 yıldır iyi giden ilişkiler sonrası Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in neden tavır değiştirdiğine dair soruya dikkat çeken bir cevap verdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Rusya'yla birçok alanda atılan adımlar olduğunu belirterek "Kara kediler girmiş olabilir." dedi.

Gündem 06.03.2020, 14:53
Erdoğan'dan o soruya bomba cevap! 'Putin neden tavır değiştirdi?'

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İdlib görüşmesi sonrası Rusya dönüşü, uçakta gazetecilerin sorularını cevapladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, 5 yıldır iyi giden ilişkiler sonrası Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in neden tavır değiştirdiğine dair soruya dikkat çeken bir cevap verdi. 

İşte o soru;

Bizim Rusya ile ilişkilerimiz 5 yıldır gayet iyi gidiyordu. Siz de memnundunuz. Türkiye de bundan hem ekonomik hem siyasal anlamda avantaj elde etti. Ne oldu da bu Aralık ayından itibaren Putin birden tavır değiştirdi?

Aslında çok da bir farklılaşma olmadı. Zaman zaman uluslararası ilişkilerde buna benzer gelişmeler, iniş çıkışlar olabiliyor. Rusya ile olan belki de bizim en son düşünebileceğimiz bir konu olabilir bu. Niye derseniz; bizim şu anda Rusya ile olan ikili ilişkilerimiz hiçbir şeye benzemez. Bir taraftan savunma sanayiinde attığımız adımlar, bir taraftan nükleer enerjide attığımız adımlar, bir taraftan Türk Akımı konusunda attığımız adımlar, bir diğer taraftan turizmde attığımız adımlar… Tabi bunların çok çok büyük önemi haiz. İkili ilişkilerimizin geldiği bu noktalarda bir de üçüncü ülkelerde beraber atabileceğimiz adımların planlamasını yaptığımız dönemi yaşıyoruz. Yani onun için de herhalde bir yerden şöyle kara kediler girmiş olabilir.

İsrail olabilir mi?

Yok. O kadar zayıf değil.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Aşı hakkında ne düşünüyorsunuz?
Aşı hakkında ne düşünüyorsunuz?