banner30

banner29

Erdoğan'dan Şam'a uyarı: Tekrarı olursa daha şiddetli geleceğiz!

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 'Rejimin anlaşmayı bozması halinde, daha şiddetli bir şekilde bu zalimlerin üzerine gideceğiz' dedi.

Gündem 08.03.2020, 19:08
Erdoğan'dan Şam'a uyarı: Tekrarı olursa daha şiddetli geleceğiz!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye'nin Kahraman Kadınları programında konuştu.

Erdoğan burada Esed rejimini uyaran bir açıklama da yaptı:

"TEMENNİM DAHA FARKLI NETİCELER ALIRIZ"

Suriye'de son 9 yıldır yaşanan insani krizde ortaya çıkan yükün çok büyük bölümünü tek başımıza üstlenmek durumunda kaldık. Uluslararası toplumdan da bu konuda çok daha fazla destek almayı ümit ediyorduk.

Yarın Belçika'da Avrupa Birliği'nin yetkilileriyle bir toplantım var. Orada da bu konuları ele alacağız. Temenni ederim ki daha farklı neticeler alarak Belçika'dan döneriz.

"TEK DİŞİ KALMIŞ CANAVAR!"

İdlib'de aslında çok önceden atmamız gereken bir adımı attık. Uluslararası anlaşmalara uygun şekilde ülkemizdeki yabancılara diledikleri yere gidebilme imkanı tanıdık. Yunanistan sığınmacıları dövüyor, işkence ediyor, denizde botlarını delmeye çalışarak durdurma yoluna gidiyordu. Batı sessiz kalıyor, hatta destek veriyordu. Bu durum, Mehmet Akif'in 'Tek dişi kalmış canavar' dizesini hatırlatıyor.

Türkiye olarak bu vahşeti tüm uluslararası platformlarda gündeme getirmeye ve mazlumların hakkını savunmaya devam edeceğiz.

"BİR KEZ DAHA DÜNYAYA İNSANLIK DERSİ VERDİK"

Sınırlarımızda kurulmaya çalışılan terör koridorunu parçalama ve halkını katleden rejimi durdurma konusunda çok önemli başarılar elde ettiğimize inanıyorum. Tek başıma yürüttüğümüz mücadeleyle bu trajedinin önüne geçerek, tüm dünyaya bir kez daha insanlık dersi verdik. Sınırlarımıza yaklaşan 1,5 milyon yeni sığınmacı sebebiyle yeni bir yükle karşı karşıya geldik.

İdlib'deki durumun rejimin saldırganlığı yanında gerilimin giderek tırmanması üzerine diplomatik çözüm arayışlarımızı da hızlandırdık. Türkiye'nin Suriye topraklarını işgal ve ilhak etmek gibi bir planı asla olmamıştır. Tek gayemiz 3,6 milyon Suriyeli'yle sınırlarımıza dayanan 1,5 milyon İdlibli'nin güvenle evlerine dönmelerini sağlamak.

Suriye'de bulunduğumuz bir aylık dönemde toplam 59 şehit verdik, buna karşın rejimin toplam 4300 unsurunu etkisiz hale getirdik.

"REJİM SALDIRIRSA, DAHA ŞİDDETLİ BİR ŞEKİLDE GİDERİZ"

Bahar Kalkanı bölgesinde verilen sözler tutulmazsa, buraları kendi yöntemimizle temizleme hakkımızı saklı tutuyoruz, bunu da söylüyorum. Rejimin anlaşmayı bozması halinde, daha şiddetli bir şekilde bu zalimlerin üzerine gideceğiz.

İnşallah tüm taraflar sözlerine riayet eder. Aksi takdirde her zaman yaptığımız gibi kendi belirlediğimiz yolda yürümeyi sürdüreceğiz."

Yorumlar (1)
Günel 1 yıl önce
Esede Şu Uyarı Güzel Düşmen Düşmendi Yer Altından Hazırlığ Yapar Türk Halkı Hep Gözü Açığ Olmalı Türk Halkı Ordusun Esgerleri Mehmetçikleri Ertuğrulun Fatihin Meti Hanın Torunları Onlardan Güç Almışlar Eger Tek Kişi Bir Orduya Meydan Okuyursa Bilin Ki O Bir Tek Türkdür CENGİZ HAN Güzel Söyleyir TÜRKLER SAVAŞMAYA BAŞLARZA ŞEYTANI Çehennemde Esir Alır Çok Güzel Zaten Düşmenler Şeytan Onları Esir Yok Öldümek Lazım ŞEHİDLERİN Kanı Torpağdan O Zaman Temizlener Şehidlerin Kanı Yerde Düşmenler Yok Olsun Vatan Millet Azad Olsun Azeri Düşmenleri Yok Olsun Ermeniler Azeri Türk Düşmenleri Osmanlı Türkler İllerle Onlarla Ulaşıp Keçmişin Düşmenleri İndi Baş Kaldırıp Yok Olsunlar Suriyada Ermeniler Çok Onların Belasın Allah Versin R.T.E Esede Ağır Zerbe Vurmalı Şu Zerbe Bütün Halklara Uyarı Olmalı Ermenilere Bele
Günün Anketi Tümü
Türkiye erken seçime gitmeli mi?
Türkiye erken seçime gitmeli mi?