banner30

banner29

Erdoğan'dan sonra Putin'de kampanya başlattı!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın koronavirüse karşı başlattığı Milli Dayanışma Kampanyası'nı Rusya da uygulamaya koydu. Rusya Devlet Başkanı Putin, bazı yardım kuruluşları aracılığıyla bağış kampanyası toplanmasına karar verdi.

Gündem 07.04.2020, 18:07
Erdoğan'dan sonra Putin'de kampanya başlattı!

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın koronavirüse karşı başlattığı 'Biz bize yeteriz” kampanyası, Ruslara ‘ilham’ oldu. Rusya Devlet Başkanı Putin, bazı yardım kuruluşları aracılığıyla bağış kampanyası toplanması ile ilgili kararnameyi imzaladı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın koronavirüse karşı başlattığı "Biz bize yeteriz” kampanyası, Ruslara da ‘ilham' oldu.

Korona virüsü ile mücadele kapsamında uzmanlar ile telekonferans yoluyla toplantı yapan Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, bazı yardım kuruluşları aracılığıyla bağış kampanyası toplanması ile ilgili kararnameyi imzaladı.

Rusya'da korona virüsü ile mücadele edilirken yaklaşık 2 haftadır izole bir şekilde odasında çalışan ve toplantılarını telekonferans yoluyla yapan Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ülkedeki korona virüsü konusunda uzmanlarla toplantı yaptı.

Yeni tedbirleri açıkladı

Yine telekonferans yoluyla gerçekleştirilen toplantıda Putin ülke genelinde çalışan kişi sayılarının azaltılması gerektiğini söyleyerek yeni tedbirleri işaret etti.

Ülkede halkın sağlığı ve ekonomik durumun çok önemli olduğunu ifade eden Putin uzmanlardan sürekli olarak fikirler alarak ülkedeki korona virüsü yayılımına karşı bilgiler edindi.

Putin ayrıca uzmanlardan ülke genelindeki çalışma sürelerinin kısaltılması konusunda da fikir alırken konuşmasında ise korona virüsü salgınının en yüksek seviyede olduğu günlerin devam ettiğini henüz salgının azaltılamadığını söyledi.

Rusya Devlet Başkanı Putin, uzmanlar ile yapılan toplantının ardından önemli bir kararnameye imza attı.

Yardım kampanyası başlattı

Rusya hükümeti kontrolünde bazı kuruluşlar tarafından yardım kampanyası başlatılacak.

Korona virüsünden zarar gören aileler ve bireyler için kullanılacak olan yardımlar tek bir fonda toplanacak.

Putin'in imzaladığı kararnameye göre çalışmalar en yakın zamanda başlatılacak ve bağış kampanyasına start verilecek.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?